| FizZAleX a întrebat:

Am si eu o problema... In trecut am stat cu o fata timp de 1-2 ani, bineinteles in acest timp au existat si certuri, dar ne-am despartit si dupa un timp am incercat sa ne impacam deoarece stiu ca ea tine la mine si eu la ea dar din pacate incepuse sa ma ia la misto ba zicea ca nu vede msj pe Facebook dar ea ma pusese la invizibil etc, si atunci i-am zis sa ma lase dracu in pace dac face din astea. Eu ma intalnesc aproape zilnic cu ea, sta la cateva case distanta si trece pe strada dar ne evitam reciproc sa vorbim trecem ca bou si vaca unu pe langa altu.
Azi la ziua mea de nastere stateam si ma gandeam la clipele petrecute cu ea si chiar imi venise sa plang cat de prost am fost ca, cateodata ne certam.

Ce as putea face? Tin mult la ea si cred ca si ea mai tine un pic la mine. In primul rand am fost primul ei iubit.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Personal te-as sfatui sa cauti alta.
Esti atat de prost dispus pentru ca nu ai cu cine sa incerci sentimente noi, motiv pentru care traiesti in trecut.

Ce a fost, a fost. Nu va mai fi. Sentimentele acelea s-au schimbat de la prima dragoste la altceva. De fapt, de aceea se si cheama "prima" dragoste si nu "ultima" dragoste.

Te-ai descoperit pe tine, acum treci mai departe.

Tu ai trecut intr-o zona ciudata. Asa ca incearca sa iesi din zona asta prin doua metode. Prima ar fi, cum ti-am spus, cauta pe alta.
A doua ar fi sa incepi sa o iei pur si simplu la discutii si sa vezi clar despre ce este vorba.

Daca ea nu vrea cu toata inima sa fiti din nou impreuna, atunci las-o. Spune-i ca ramaneti prieteni, ca de ce sa nu va salutati pe strada? macar prieteni sa fiti. Nimic mai mult.

Apoi la cateva zile, ia-o la discutii si intreab-o cum sa faci sa o cuceresti pe x, pe y, pe z, etc.

Afiseaza-te cu ele, nu iti face probleme. La final tu vei fii cel castigat. Daca o sa te sune, nu ii raspunde imediat la primul sunat, las-o sa sune si caut-o dupa cateva ore, da-te ocupat, da-te vesel.

Pe baza acestei competitii tu vei iesi din zona ciudata in care esti acum si vei reintra in zona de interes al ei.

Dar, dupa ce vei vedea si alte persoane, s-ar putea sa nu mai vrei tu happy

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

'Pretine', relatiile nu se termina de doua ori.
Nu mai fi p(i)zda si nu incurca amintirile cu prezentul. Trebuie sa fii ori foarte disperat, ori foarte urat, sa stai sa plangi dupa o nasoala care-si bate joc de tine.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
E bine când ne pare rău de unele gafe ce le facem şi încercăm să învăţăm din ele pentru a nu le mai repeta. Cât despre faptul cum să procedezi mai departe, e o decizie personală, deoarece tu ştii cel mai bine situaţia.

http://www.jw.org/......-potrivit/

http://www.jw.org/......-partea-1/
Mulţi au găsit sfaturi practice în aceste informaţii. Sper să te ajute şi pe tine.
Cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ceea ce simpti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te indrepti catre alta daca zici ca te pusese pe invizibil (nu prea inteleg cum adica te-a pus pe invizibil) si o mermelea cu raspunsul la mesaje inca de pe vremea cand erati impreuna.
Poti sa-i spui ca inca tii la ea si ca vrei sa reiei relatia, asta ca sa nu te acuzi mai tarziu ca n-ai facut-o, dar sa nu te astepti ca si ea sa vrea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine pe naiba la tine.veziti de treaba ca viseaza la altul de mult.ia vezi care din prietenii tai discuta mai mult cu ea pe facebook?

| ralu01raluca a răspuns:

Cand o intalnesti priveste-o profund in ochi si sarut-o. Spune-i ce simiti pentru ea! Bafta!winking