| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema
Iubita mea vorbeste cu mai multi baieti pe Facebook si i am zis si a zis ca doar vorbeste asa ca prietena cu ei pe mine ma iubeste dar daca ai dau mesaj raspunde greu si un coleg care cica e cel mai bun prieten al ei il cipeste de fund îi da palme si eu sunt gelos si ea mi-a zis sa nu mai fiu ca pe mine ma iubeste dar nh stiu de ce dar imi este asa frica ca o sa o pierd si vorbeste cu unul pe Facebook si cu colegul meu

13 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dacă te iubește pe tine nu ar trebuie sa flirteze cu alți băieți. Iubirea se bazează pe încredere reciproca. Iubirea adevărată nu se comporta necuviincios și nu își cauta propriile interese.

| DroIja a răspuns:

E valabil NUMAI DACĂ o vezi și pe Instagram cu ei, însă dacă are și tinder, atunci lucrurile stau diferit. Depinde cât de activă este pe snapchat și când a apărut ultima oară activă pe viber. Mai grav este și dacă pe whatsapp are la avatar o poză cu carasul altui tip! Atunci clar e cazul să te îndoiești de bunele ei intenții.

| Pisiiiiic123 a răspuns:

Ar trebuii sa fii mai tare in gura putin cu ea. Si sa fii baiatul in relatia asta sa ii dovedesti ca tu chiar o iubesti si nu vrei sa o pierzi. prin ce spui tu ea isi cam bate joc de tine. poate ar trebui sa i spui sa aleaga intre tine si restul baietilor.o decizie cam grea.dar mai sunt si alte fete..trebuie doar sa cauti mai bine..sa o cauti pe cea care ar vorbi ore in sir cu tine..doar cu tine..si ar renunta la toti pentru tine..cam asta am facut eu la inceput..am lasat tot pentru iubitul meu..si avem 2 ani de relatie..multa bafta si pune piciorul in prag

| adelinbucur a răspuns (pentru Pisiiiiic123):

Pai i am zis am vorbit dar nu stiu prin mesaje e rece dar cand vorbim la telefon vorbim mult de exemplu de la 5 pana la 12 a zis ca ea cu altii baieti in 10 minute se plictisea cu mine nu dlsi a zis ca imi da telsfonul sa ma uit in mesaje

| adelinbucur a răspuns (pentru Pisiiiiic123):

Si e o relatie de 3 saptamani dar am mai fost o saptamna si a renuntat la mine pentru unul cu muschi dar nu cred ca au contat muschii dar a zis ca nu stie ce a fost in capul ei ca a vazut cum a fost fara mine si ca nu a renuntat nicio secunda la mine si nu voiam sa ma impac cu ea dar a plans mi-a scris bilet a spus ca ai pare rau si asa mai departe si m-am impacat cu ea

| alexboss2020 a răspuns (pentru adelinbucur):

Uite cum faci ca sa te inteleaga, sa ziceam ca mai face odata asa ii mai dai o sansa daca face din nou sa zicem ca a gasit din nou pe altul atunci te desparti de ea, da-mi un link cu contul tau de Facebook, poate nu ii place cum arati conteaza si cat esti de frumos

| adelinbucur a răspuns (pentru alexboss2020):

Adelin Bucur

| Steluta444 a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta si spune-i sa nu ii dea voie baietiilor sa o pipaie daca ea tot zice ca pe tine te iubeste. Iar dacă tu ești cel mai important pentru ea atunci să lase convorbirile cu alți băieți și să se ocupă de tine dacă nu faci asta nu prea merita nimic din partea ta.

| andreealaviniamusat a răspuns:

Eu zic sa incerci sa discuți cu ea despre geloziile tale si sa ii spui ca te deranjează aceste lucruri făcute din partea ei. Contează si de cat timp sunteți împreună. Daca e o relatie de câteva zile nu te poți aștepta sa fie prea implicata. Dar in orice caz, nu o stresa. Dacă te iubește cu adevărat sunt sigura ca va face schimbări in comportamentul ei. Bafta

| adelinbucur a răspuns (pentru andreealaviniamusat):

A zis ca imi da telefonul sa ma uit in mesaje

| alexboss2020 a răspuns (pentru adelinbucur):

Poate a sters mesajele, fi mai dur cu ea esti barbat, si cred ca te inseala, spune-i ca daca nu mai vrea sa vorbesca cu tine sau s-a plictisit de tine sa va despartit, nu e normal frate sa o lasi sa o pipaie e alti baieti, daca aia era iubita mea(fara suparare) ori eram mai dur cu ea sa ma stie ca doar eu sunt iubitul ei ori o dadeam dra**** si gaseam alta

| Bang10 a răspuns:

Isi bate joc de tine.N-ai avut-o ca sa o pierzi

| saska09 a răspuns:

Eu asi zice sa o iubesti si sa ai incredere in ea.Ca si iubesc pe unbaiat si tot ma scriu cu prietenii mei.Dar baiatul meu are increde si stie ca numai pe el il iubesc.
sa nu-ti cauti alta ca dupa cum stiu eu o sa-ti para rau dupa ia