| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

cum sa imi conving părinții sa ma lase sa fac scoala de soferi pentru a1, ei zic ca se tem sa nu cad etc, cum sa ii conving?

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Compromis. Fac scoala auto, dar fac pentru masina mica(b) in caz ca ai 18 ani, in cazu in care nu ai, nu stiu sad nu prea te ajuta raspunsu meu.E pericol pe strada cu scuteru.Nu ca nu stii tu sa conduci, doar ca sunt multi inapti (soferi cu b si nu numai) ma rog, scuter motor etc.

| Illuminati2016 a răspuns:

Eu am 2300 eur disponibili aproape 20 de ani dar mi-e frica sa dau de permis happy crying((

| Rockg666 a răspuns:

Păi sincer nu prea ai cum.
Dar dacă ai peste 18 ani atunci eu zic că ești destul de mare încât să decizi tu pentru tine ceea ce vrei să faci... dacă ei nu sunt de acord atunci nu ii băga în seamă.
Îți strângi tu frumos bani pentru școala de șoferi și te duci fără să știe ei.
Și oricum... indiferent cât ai încerca să le explici și să le spui că vei avea mare grijă etc. ei tot nu te vor lăsa și mna...au dreptate și ei că poți să pățești ceva dar să nu uite că poți să pățești ceva rău și atunci când pur și simplu tranversezi etc