| Andreiutza1809 a întrebat:

happy
La vara plec la mare de la o extragere unde am castigat excursie la mare si problema e ca nu m.a pot hotarai pe cine sa iau cu mine.
Ce sa aleg intre o colega de la lucru si cu sotul ei..care sunt foarte apropiata de ea..imi este ca o mama.ori cu una din surori si cumatul?
Ca merge si trei persoane, numai ca a treia plateste cazarea.

Voi cu cine ma sfatuiti sa merg?
Va rog am nevoie de ajutor..si fara jigniri sau altele.

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

Alege mereu familia.Mereu.Ea va fi acolo pentru tine.Inteleg ca esti foarte apropiata de colega de munca, dar sora ta e sora ta si nu o inlocuieste nimeni.Cand o sa ai cea mai mare nevoie tot familia o sa fie acolo pentru tine.Am avut prietenii de 14 ani si am fost extrem de apropiate, dar in cele din urma s-au destramat pentru o prostie.

| Andreiutza1809 explică (pentru BloodyLips):

Ok inteleg.
Dar este rau daca merg cu colega de munca?

11 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Eu as merge cu o singura persoana. Ori colega de munca, ori sora.

| Adry05 a răspuns:

Mai bine mergi cu colega ta daca ai mai multe surori ca cealalta sa nu se simta lasata pe din afara. Mai bine sa nici nu-i zici surorii tale ca ai castigat, ca sa nu se simta aiurea ca n-ai chemat-o.
Inca un criteriu ar fi sa-i iei pe aceia cu care te-ai distra mai bine.

| Andreiutza1809 explică (pentru Adry05):

Problema e ca ambele surori stiu ca am castigat.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Daca sora ta ar castiga o excursie si si-ar alege o prietena in detrimentul tau, cum te-ai simti? Macar daca nu ar fi aflat de premiu...
Pana la urma e excursia ta si mergi cu cine te simti si te intelegi tu bine, cu cine te vei distra si vei avea ce discuta acolo.
Poti sa le iei pe amandoua, o iesire intre fete, fara soti sa fi tu a treia roata la caruta.

| Andreiutza1809 explică (pentru nugasescusernameliber):

Aha ok
Mersi

| Andreiutza1809 explică (pentru nugasescusernameliber):

Colega mea de lucru are 33 de ani..si sora mea 28..cu care ar merge mai bine sa merg?

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru Andreiutza1809):

Cu cea care te intelegi mai bine, cu cine ai ce discuta, te poti distra, nu te-ai simti in plus. Eu personal am prieteni si cu 10 ani mai mici si cu 10 ani mai mari, anumite discutii am cu unii si total altele cu altii, dar cu cei mai in varsta nu mi-as face vacanta sa-mi turuie toata ziua de scutece si piureuri de copii.

| Andreiutza1809 explică (pentru nugasescusernameliber):

Mersi mult

| alin6ase6ase a răspuns:

Doar cu colega de lucru, daca o sa fie si sotul ei... cred ca o sa ter simti oarecum "singura"

| StefanNicusor12 a răspuns:

Una din surori si cumnatul.