| TheExpert01 a întrebat:

Sambata vin la mine verisoarele mele(9 ani ambele) si voi sta singur cu ele si cu sora mea(4 ani). Pana acum nici o problema dar am aflat ca s-ar putea sa vina si alta fata de 5 ani care ma enerveaza la maxim! Ce as putea face sa nu ma scoata din sarite?

Răspuns Câştigător
| Andreea19Alina a răspuns:

Pai capteaza.i atentia prin diferite jocuri pentru copii,iar avand in vedere ca o sa ai milti copii de ingrijit,ar trebui sa te organizezi cu un joc,in asa fel incat copii sa fie captivati si sa nu fie nevoie sa te implici prea mult si sa interactionezi cu acea fata,dar totusi,stiu ca uni copii mici pot fi extrem de enervanti, insa ar trebui sa incerci sa discuti cu acea fata, sa o intelegi mai bine, caci copii la varsta aceasta nu stiu decat sa ceara si sa tipe, insa cu timpul le trece.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca are ocupatie[jucarii, jocuri, carti de colorat] nu are timp sa te scoata din sarite

| VadTot a răspuns:

Pai in acest caz ai putea pleca in vizita la cineva!

| mimiwewem a răspuns:

Fă-le pe plac, sau joacă-te cu ele ca în armată! Fă-le să te asculte.

| greyhound a răspuns:

Mission Impossible 5 : Estrogenul ataca
laughing))))
O sa fie greu, iti spun

| genTlemeNNN a răspuns:

Fai pe plac si ai sa vezi ca te vei intelege cu ele toate. sau daca nu vrei asa lasale la joaca pe toate iar daca au nevoie de tine fale sa uite ce s-a intamplat.

| anda072000 a răspuns:

Nu o baga in seama, lasa-le si pe ele ca fetele sau ai putea sa-ti chemi si tu un prieten si sa stati amandoi