| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Sunt intr-o situatie mai dificila si as vrea sa stiu ce sa fac: Ideea e ca pe la sfarsitul liceului am inceput sa vorbesc cu o fata cu care initial nu vorbisem tot liceul, adica am inceput sa vorbesc cu ea mai pe la final asa, nu prea mult, moderat intr-un fel...iar cu timpul m-am atasat de ea. Dar in ultima perioada a inceput sa fie mai distanta fata de mine, inca ne scriem aproape in fiecare zi, adica nu vorbim discutii interesante, doar ne trimitem meme-uri unu altuia, facem glume cateva glume pe seama unor subiecte si cam atat. Avand in vedere ca eu urmeaza sa incep facultatea, am intrebat-o direct daca va mai vrea sa vorbeasca cu mine de acum incolo si a spus putin cam vag, ca nu stie. Puteti sa imi dati cateva sfaturi, credeti ca ar mai trebui sa vorbsec cu ea?

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Neah, ai plictisit o cu tampenii. Trebuia sa mai abordati si sub mai interesante sa va cunoasteti mai bine. In ultima vreme e maj distanta fata de tine pentru si-a gasit pe unu care ti a luat o inainte, ala a stiut ce sa vorbeasca cu ea

| alex495 a răspuns (pentru alex495):

Sau e materialista si ala are o masina mai buna, ii poate oferi o viata mai buna etc. Poate fi si asta o varianta

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intre mesajele pe messenger si soapte la ureche este o diferenta enorma!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O relație mediată de tehnologie, sms, online, email, rețele de socializare este o relație rece, și virtuală, setată pe imaginativ, vis.
Dacă până acum ați interacționat doar așa, asta nu prea are relevanță pentru viața reală. Dar constat că unii se îndrăgostesc așa, apoi li se pare o tragedie când relația pică.
Așa că, dacă vrei să fie iubire reală este necesar să vă întâlniți față în față. Să continui să vorbești cu ea online nu duce nicăieri.
Astfel,

| Celcestietot a răspuns:

Gândește-te dacă este totul in zadar sau nu, dacă discuțiile voastre vor duce acolo unde îți dorești sau nu.