| Fotbalista07 a întrebat:

tocmai am inceput sa vorbesc cu un baiat de care imi place. dar problema e ca. nu prea avem despre ce vb. adica "ceau ce faci?" "bine tu?" ceva in gen mi-ati putea da cateva idei. sau cateva subiecte? Chiar nu stiu ce sa-l mai intreb nici el nu e asa vorbaret.

Răspuns Câştigător
| adry2001 a răspuns:

Gasiti niste subiecte amuzante, niste subiecte care sa va lege oarecum, adica ceva comun si intreaba-l despre el ce ii place sa faca, cum se descurca cu scoala si ghestii din astea. Succes! Funda?

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Ce zici de fotbal? Chestia asta trebuie sa vina de la sine, daca mergi cu lista la tine, lista se termina rapid daca el e tacut si nu iti continua ideea.

| Ho1 a răspuns:

Intreaba-l cea facut ziua, ce planuri are, faceti niste teste online haioase
http://teste.haios.ro/

| raresstietotcevrei a răspuns:

Pune-i intrebari despre el, afla informatii, discuta despre tine, despre el.

| SweetPuppy a răspuns:

La ce liceu vrea sa mearga, iar apoi incepe o conversatie despre ceilalti adica gaseste barfe tongue, funda?puppy dog eyes

| Fotbalista07 explică:

Dau funda!

| AlessiaStefaniaaa a răspuns:

Heii:* Pai intreaba-l de scoala, cu ce se ocupa parintii lui, ce ii place sa faca etc. Gasiti un punct de interes comun pentru a va putea dezvolta conversatia mai mult:* Sper ca ti-am fost de ajutorhappy. Funda?:d