| JustForU a întrebat:

Una din cele mai bune prietene ale mele m-a suparat foarte tare ieri, asa ca i-am aratat celei mai bune prietene a ei inregistrarea unei convorbiri intre mine si ea. In acea convorbire, prietena mea isi barfea prietena scandalos, iar azi s-au certat. Iar acum, vreau sa ma razbun mai mult si vreau sa ii fur prietena cea mai buna, dar nu stiu cum s-o fac.Prietena careia i-am aratat conersatia imi multumeste pentru ce am facut, asadar cred ca o pot face sa se distanteze de prietena ei.Stiu ca nu e bine ce fac, dar "prietena" mea o merita.Cum pot sa-i fur cea mai buna prietena in aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
| ThePunisher a răspuns:

Ce faci tu nu e scandalos? Faptul ca ea a vorbit DOAR cu tine acele lucruri inseamna ca trebuia sa ramana intre voi... discretia e o virtute care tie iti lipseste cu desavarsire. Asta nu ar fi singura problema, pentru ca se pare ca iti place sa strici prieteniile dintre oameni. Ai grija, cine seamana vant culege furtuna, si daca nu aduci decat dezbinare intre oameni, ei te vor respinge la un moment dat si vei ramane singur(a)! Schimba-ti atitudinea, asta e cel mai bun sfat pe care ti-l pot da.

2 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

Esti sigura ca asta vrei? sa te razbuni? "razbuna-te si vei fi fericita o clipa, iarta si vei fericita o viata intreaga!" - nu spun ca asa ar trebui sa faci neaparat, dar incearca sa nu fi prea dusmanoasa incearca sa intelegi de ce si-a "barfit prietena scandalos". Repede ne suparam, ar fi bine sa ne mai si iertam, toti gresim! happy
Mult succes in decizia ta!

| Alunuca a răspuns:

Prieteniile nu se fura, ci se dobandesc. Dar avand in vedere ce ii faci fostei prietene, eu nu m-as apropia de tine, fiindca esti o fire dusmanoasa.