| Paraschiv08 a întrebat:

Salut, va rog frumos imi spuneti si mie cum sa invit o fata in oras, întâlnire

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Fetele au sentimente si ele ca doar nu sunt roboți sa i programezi tu, daca si ea simte ceva pentru tine asa cum tu simti pentru ea, se va lega o prietenie intre voi, daca nu nu.Ce varsta ai tu? Dar ea?

| mentholinks a răspuns:

"Buna. Mi-ar face o deosebita placere sa te cunosc mai bine la un suc/ o inghetata in oras. Ce zici? Esti de acord?"

| Nemessys a răspuns:

,,Buna, te deranjeaza daca vrei sa iesim mai spre seara in oras? Poate la un suc sau o simpla plimbare. happy "

mare chestie... -_-

| Daniel9988 a răspuns:

1.Trebuie sa pari relaxat(chiar daca nu esti)
2.Ar fi bine sa ii arunci un,, flirty smile'', e de efect
3.Ai grija la gestica/pozitia corpului.Nu te duci cu mainile la spate sau in buzunare, va parea ca nu o respecti, iar acest lucru o va irita.Cel mai bine este sa adopti o pozitie naturala, dar cu tenta de flirt, care da impresia de autocontrol si impune autoritate tipic masculina...cu bratele incrucisate, cu unul dintre umeri usor inclinat spre ea(ai grija sa nu te inclini prea tare si sa o darami cu totul)
4. Spune asa:,, Ti-ar placea sa iesim la un/o?(aici spui ce vrei tu:terasa, restaurant etc.)Mie mi-ar face deosebita placere daca ai accepta.

| Paraschiv08 explică (pentru Daniel9988):

Imi mai spui te rog frumos cum sa vorbesc cu o fata in asa fel în cât sa nu o plictisesc.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Paraschiv08):

Iti zic din proprie expreienta ca fetele astea se plictisesc usor rau de tot...nu ca as fi flirtat eu cu multe, am fost cumintel, dar...in fine.Trebuie sa abordezi subiecte despre care sa nu mai vorbeasca cu nimeni.Altfel,devii plictisitor(ca toti ceilalti).Ai grija la limbaj, nu-i vorbi ca un frate, fii mai finut si mai elegant. Uite subiecte de discutie interesante:
1. Daca ii plac jocurile video(o poti intreba, apoi detaliati)
2.In ce locuri a calatorit(cine stie... poate gasiti destinatii comune)
3.Amintiri din copilarie(dreptate a avut Creanga atunci cand a scris cartea!) Ii poti spune lucruri amuzante din perioada copilariei etc.Astea va ajuta sa va cunoasteti.

| potatodespotatonr12345 a răspuns (pentru Paraschiv08):

Sa nu vorbesti foarte mult acelasi subiect.O va plictisi, schimba subiectul des.Si vorbeste mai mult desprea ea.
Succes.
Bonus:daca vrei sa te iubesca si mai mult sarut-o pe gat nu pe obraz.

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Daniel9988):

Man, din experienta mea personala, daca iti plac jocurile video si eu nu, din prima esti imatur in ochii ei. Deci mai bine sa nu risti laughing
iar amintirile din copilarie...Da, cat timp le povesteste ea. Daca se pune el la prima intalnire sa povesteasca despre el, o va plictisi in 10 secunde si isi pierde interesul, ea trebuie sa fie centrul atentiei la prima intalnire in general, mai ales ca el face primul pas.

| Paraschiv08 explică (pentru potatodespotatonr12345):

Daca nu te superi. Poti sa imi spui despre ce subiecte sa vb cu ea

| Daniel9988 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

E tanar, nu fosila de o mie de ani! Solutia mea functioneaza in cazul in care fata este un pic interesata de el.Dar daca o doare in cot, poti sa te dai si peste cap. Fetele din ziua de astazi cauta altceva, un barbat alaturi de care sa se recreeze. Daca te duci la ea si-i spui despre Albert Enstein cu siguranta ca va fugi...Rapid si departe.

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Daniel9988):

Pai tocmai de-aia, ca e tanar. Eu nu i-am zis sa vorbeasca despre Einstein, nu stiu de ce ai zis asta laughing Ideea era ca nu trebuie sa vorbeasca prea mult despre el, mai mult s-o lase pe ea sa vorbeasca. Daca stii cum sunt fetele in ziua de azi, stii ca le place sa fie in centrul atentiei (marea parte).

| Daniel9988 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

El sa ia initiativa si dupa sa trancaneasca ea pana ii rupe urechile...

| potatodespotatonr12345 a răspuns (pentru Paraschiv08):

Pai la fete le place sa vorbeasca despre ele si despre muzica despre cantareti intreab-o chestii despre ea si nu fi directiv cu ea

| AndreiWeisz a răspuns:

"Papusha, te fac o tura?" laughing bine, glumesc. Nu, ideea e ca mergi la ea, sau ma rog, o suni, o intrebi si tu ce face, cum se simte etc. Nu sari din prima la actiune. Dupa ii poti spune ceva gen "hei, uite m-am gandit sa mergem impreuna sa vedem un film maine seara/in weekend daca ai chef" si vezi ce iti raspunde. Daca vezi ca incearca sa se scuze cu ceva ce nu suna prea plauzibil, gen nu ca merg cu mama in oras, eventual poti sa mai insisti zicand ca nu e nicio problema, poate sa aleaga ea ziua cand are liber. Daca si atunci nu prea iti zice ceva concret, mai bine o lasi moale, e clar ca nu o intereseaza. Daca e interesata, iti recomand sa o lasi pe ea sa aleaga filmul.

| BloodyLips a răspuns:

Cumperi bilete la ceva piesa de teatru, stand up, concert, galerie de arta, nu știu. Și o întrebi dacă vrea sa vina. Apoi spui ca ai doar 2 biletelaughing

| mihaelacapsunika a răspuns:

Toate fetele iubesc baieti indrazneti asa ca poti sa ii zici ca ai fi bucuros daca ea ar merge cu tine la o pizza sau o plimbare.Important e ca sa fii vesel, neprevazator si sa o uimesti cu ceva.Bafta!