| paul_5950 a întrebat:

Salutare.Am si eu o mica problema, sunt cam timid.Si imi place de o fata, am iesit odata cu ea la o plimbare, si am invitat-o zilele trecute sa mai iesim iarasi.Acuma insa nu stiu cum sa ajung la momentu ala in care ii spun ca o plac, si cum anume sa ii spun:-s. Puteti va rog sa-mi explicati putin cum ar trebui sa procedez, si ce ar trebui sa-i spun mai exact? Dati-mi exemplu de o astfel de situatie, sau un exemplu de dialog.Mersi! app am 17 ani

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ii spui asta. Ar trebui sa o cunosti mai bine. La sfarsitul intalnirii o conduci acasa si ii spui ca te-ai simtit bine si ti-ar placea sa va mai vedeti si cu alta ocazie. Si ii ceri un telefon sau un id ( daca nu il ai deja ) si o saruti pe obraz. Data viitoare ( daca ai noroc si accepta sa va mai vedeti ) la sfarsitul intalnirii poti incerca un sarut si mai multa apropiere. Ritmul ti-l stabilesti in functie de cum vezi ca se simte ea si cum te simti si tu. Nu ii spune din prima ca o placi. Fa asta prin gesturi.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca esti timid nu trebuie neaparat sa ii spui acum, lasa lucrurile sa evoluieze, va mai intalniti, va plimbati, poti sa o tii de mana, in felul acesta fata isi va da seama ca o placi, cand o conduci acasa o pupi pe obraz pentru inceput si pe urma o sa vezi ca vei capata curaj si totul va veni de la sine, ii vei spune ca o placi si vrei sa va mai intalniti, poti chiar sa o intrebi daca e de acord sa fie prietena ta.Iti doresc sa ai mult succes!

| oracoluldindelphi a răspuns:

Paul, faptul ca deja ati iesit odata la plimbare si ea a acceptat sa mai iesiti inseamna ca si ei ii place de tine. Daca ti-e jena sa ii spui ca iti place de ea, asteapta poate iti va spune chiar ea lucrul asta. Iar cu tinutul de mana. Daca treceti prin locuri aglomerate, pe langa o baltoaca dupa ploaie, fa-te ca o "tragi" de mana sa nu calce unde nu trebuie sau sa o feresti de ceva, si ramaneti de mana. Daca nu spune nimic, treaba e buna, iar daca isi retrage mana, mai incerci in alta zi! oracolul.net

| psihox a răspuns:

Cat de bine o cunosti? De cativa ani? Hopa, deja si trebuie musai sa apara iubirea si placerea? Cred ca daca ai avea o prietena la armata, te-ar freca bine pana la casatorie sa nu te mai gandesti la prostii.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Dupa ce vorbiti voi chestii de ale voastre. ii spui: hei. uite, imi cam place de tinehappy

| fosa.poplitee a răspuns:

O iei de mana si vezi cum reactioneaza, cum te priveste... si daca vezi ca merge, continui si ii spui. uite ce e... bla bla bla. imi place cum gandesti, esti o fata frumoasa si inteligenta, draguta, deosebita, ma faci sa ma simt alt om sau chestii de genu' asta. Voiam sa stiu daca si tu simti la fel. si daca da. :*:*:*:*:*:* laughing) Daca vezi ca se uita urat cand o iei de mana, sau ca si-o retrage, ii ceri scuze si vezi cum decurge relatia in continuare. Mai incerci peste o perioada happy

| andrei12mj a răspuns:

Uite...eu nu sunt un maestru in din astea dar ar trebui sa ii spui pur si simplu asa "te plac" si daca se supara zici "hahaha ce fata ai facut stiam ca o sa faci asa hahaha" dar daca rade inseamna ca e ok esti pe drumul cel bun!

| paul_5950 explică:

Da nu inteleg...De tinut de mana nu o tin cand deja sunt cu ea? adica doua persoane se tin de mana cand sunt impreuna. Cum ar trebui sa procedez, iesim la plimbare si fara sa-i zic ca imi place de ea nimic, pur si simplu o iau de mana? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti raton. lasa'te ca oricum o p**este altu rolling on the floor))

| ღKittyღ a răspuns:

Vb si voi ceva interesant stii incearca sa... vb de ceva feminin adica ceva despre moda haine pantofi etc de ce vb fetele in general si dupa pari putin posomorat ea te av intreba ce ai si tu iiz ici ca o aplci curajjj va merge asa a facut iubi meu cu mine... suceesss!

| vidik a răspuns:

Buna PAUL! Daca vrei sa iei dupa m\ideea mea eu tot am avut asa situatie si tot astfel de timid dar a doua oara cand am invitato la plimbare am ales momentul potrivit pentru a-i spune acela a fost la ora 00:00 i-am spus ca o simpatizez si am inceput sa ne intalnim apoi am avut relatii mai constranse, dar de ce vorbim despre mine, si fii atent cu fetele uneori ele pot fi de ne controlat.
Sper sa ai mult noroc!
! BAFTA!

| eusidoareu a răspuns:

Sari pe ea