| alexalexmarian a întrebat:

Salutare, am si eu o problema. Iubita mea imi tot spune de alti baieti ca o plac, se uita mereu sa vada daca fostul ei iubit i-a vazut postarile pe retelele sociale, imi tot spune ca i-a placut de un prieten de al meu. Vi se pare normal sa mi zica asta?

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iubita ta deja incepe sa se plictiseasca langa tine si vrea sa te faca gelos, sa-i acorzi mai multa atentie.
Ai grija mare! Da-i mai multa IUBIRE, NU BANI cheltuiti (degeaba)!
Altfel risti s-o faci dependenta de banii tai si va vrea tot mai multi!
Iar daca nu vei mai avea suficienti bani, atunci te va parasi pentru alul, care are.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! De loc. Nu vei face casa buna cu ea.

| HUAWEHUAWE a răspuns (pentru Salontanul):

Daca a ajuns in pasul in care sa spuna ca atunci cand era mica si se ducea la parinti acasa, doar ca acum iubitului, cred ca face casa buna cu ea, ea deja considerand o familie relatia cu el daca-i spune lejer happy

| Salontanul a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

In primul rand n-am inteles ce ai vrut sa spui. A doua nu-mi da sfaturi mie! Eu n-am intrebat nimic! Mai mult eu am o varsta la care am ajuns dupa ce am vazut multe la viata mea. Ce i-am explicat eu celui ce a pus intrebarea este din experienta de peste 50 de ani, cu femeile. Nu stiu ce ai vrut sa spui cu "Daca a ajuns in pasul in care sa spuna ca atunci cand era mica si se ducea la parinti acasa..."! Daca stii ceva ce nu-i scris sus inseamna ca ai cont dublu pe TPU si esti aceeasi persoana cu cel de mai sus. Si ce casa buna ar putea face cu o femeie care sta pe retelele de socializare sa vada cate like-uri ii dau fostii iubiti? Hai sa fim seriosi!

| dannyel86 a răspuns:

Ori vrea sa te faca gelos, sa vada daca tii la ea.
Ori te pastreaza ca partener de rezerva, pana gaseste unul care i se pare ei mai bun ca tine.
De ce nu discutati despre asta, sa vezi ce scopuri are?

| anonimuIl a răspuns:

Nu ești băiatul sau bărbatul pe care îl vrea ea.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Aia nu e iubita ta! E retea wi-fi!

| Jus7t a răspuns:

Sper ca urmatorul pas e sa te desparti de ea.

| IceRope a răspuns:

Cu siguranță ea este iubita ta, dar mă îndoiesc sincer că tu ești iubitul ei. big grin

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

A mai rămas pe lumea asta ceva normal? -_-

| Danny28 a răspuns:

Iubita ta nu iti este iubita cu adevarat. Nu e loiala. Cand va avea ocazia iti va da papucii pentru altul. Da-i papucii inainte sa o faca ea si sa suferi tot tu pentru prostia ei.

| SelenaTpu a răspuns:

Normal nu.
Dacă îți spune de alții ca o plac ori e needucat, ori e nemulțumită de ceva din partea ta.
Dar cum se uita ca cine i-a văzut postările ca asta nu se vede. Poate dacă i-a dat like. Oricum asta e chiar anormal mai ales când ai iubit nou sau cum ziceam la început, nu da 2 bani pe tine

| alexalexmarian explică (pentru SelenaTpu):

La story uri pe Instagram

| SelenaTpu a răspuns (pentru alexalexmarian):

Aa, da corect. Poți sa mai sidiscuti cu ea sa o întrebi de ce face asta.

| Motisor a răspuns:

Are covid săracă, se mai întâmplă.

| Skylor a răspuns:

Doar se lauda ca tu sa fii gelos, încă n a trecut peste faza cu fostul, încearcă sa vorbești cu ea și explica i situația, ca nu e ok.