| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Ma numesc Cristian si am o problema, scuze de categorie daca nu este potrivita... Acum o zi am primit nota de la teza la romana si fix in acea zi era ziua tatalui meu. Diriga a zis ca tatal meu sa o sune dupa ore sa vorbeasca despre nota ce am luat-o (nu a fost o nota buna) dar eu nu vreau sa il fac nervos si sa ma certe si am spus dirigintei ca o sa o sune maine fiind ca azi are niste treaba...Ce sa ma fac azi tatal meu trebuie sa o sune pe diriginta dar vreau sa nu afle de nota fiindca ar fi foarte suparat pe mine si m-am gandit sa ii spun mamei dar si ea are multe alte probleme. Ajutati-ma va rog nu stiu ce sa ma mai fac..Mersi mult celor care chiar le pasa

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu prea ai ce face. Daca afla mai tarziu o sa fie si mai rau pentru ca nu i-ai spus la timp. Fi barbat si mergi inainte!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai putea incepe prin a scrie corect "tata-l"

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Esti amuzant.A scris bine.

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

A editat bine vrei sa zici, ca initial tatal era tata-l

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Scuze.Cand am citit intrebarea era scris tatal.

| WaterDrop a răspuns (pentru suntserios):

Serios? laughing Pe bune chiar ai scris asta? laughing. Nu cred asa ceva laughing Copilu asta de clasa a 5 a care a pus intrebarea, scrie mai corect.

| suntserios a răspuns (pentru WaterDrop):

Offf, citeste si tu toata intrebarea si raspunsurile sa pricepi. Asa a scris el, eu am dat copy - paste, el a vazut si a editat intrebarea sa para ca stie limba romana si a luat nota pe nedrept la teza

| Fatamuntilor a răspuns:

Spune-i tu de nota.
O nota mica nu este foarte grav.Promite ca vei munci mai mult ca sa scoti o medie onorabila!
Mai bine sa stie dinainte. Oricum acea nota va trebui semnata de parintii tai.

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai daca nu ai invatat la teza? Cearta care o vei primi o sa fie una pe care O MERITI. Daca ai fi invatat,i-ai fi facut ziua mai buna,dar nu ti-a pasat! Nu te-ai gandit ca nota de la teza va fi in aceeasi zi cu ziua tatalui tau de nastere?! Sau in jurul ei? O sa afle, mai bine sa stie, apoi, poate mama ta o sa ii zica nota, si sa nu te gandesti ca n-o sa intrebe.Trebuie sa-ti accepti pedeapsa! Si iti scriu asta fiindca imi pasa, daca nu mi-ar fi pasat nu m-as obosi cu intrebarea ta...