| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.mereu m-ati ajutat cu raspunsuri si as vrea tare mult sa ma lamuriti si acum.In urma cu 2 luni am cunoscut un baiat insurat ( si eu sunt maritata ) si din vorba in vorba am ajuns amanti. Dupa o perioada nu ne-am mai intalnit deoarece nu puteam, dar am continuat sa vorbim destul de des la telefon la orice ora din zi sau din noapte. Cu fiecare zi ce trecea eu imi doream tot mai mult sa fiu cu el si eram geloasa pe nevasta lui, iar de aici si o serie de greseli din partea mea.In urma cu 1 saptamana am vb iar la telefon si i-am spus ca vreau sa ne intalnim, iar el a spus ca ne intalnim oriunde altundeva, dar nu la mine pentru ca daca vine sotul meu acasa de la munca mai repede iasa urat.Eu m-am enervat foarte tare si i-am trimis o serie de mesaje cam urate. dupa care la 2 zile i-am trimis un alt mesaj in care i-am marturisit ca tin la el.A 2 zi cand m-a vazut pe strada m-a sunat,am vorbit am ras totul a fost ok, dar eu eram tot mai nemultumita si de nervi ca sta cu nevasta lui si eu nu il pot vedea m-am apucat sa ii reprosez foarte multe lucruri ( desii am stabilit de la inceput amanoi ca nu avem asteptari unu de la celalalt ) si sa ii trimit foarte multe mesaje. Faptul ca el nu imi raspundea ma enerva mai tare si mai multe mesaje.Mi-am dat seama ca nu este bine ce fac si i-am cerut scuze iar el mi-a zis sa nu ii mai dau mesaje si i-am spus ca nu am sa il mai caut deloc, dar a zis ca pe el mesajele il deranjeaza nu altceva si am mai vorbit dupa aceea foarte putin.De 2 zile nu l-am mai cautat deloc, desii imi este foarte greu.as vrea sa il sun sa vorbesc cu el, sa il intreb daca mai este suparat si daca sapt asta pleaca din tara ( urmeaza sa plece impreuna cu nevasta lui ).Voi ce parere aveti? sa il sun? sau sa fiu indiferenta si sa ma prefac ca nu imi pasa ca pleaca, ca nu mai vreau sa stiu nimic de el? cum credeti ca ar fi bine? si nu vreau sa criticatii gen curva sau ca distrug o familie... daca nu ati fost intr-o situatie asemanatoare nu comentati.multumesc mult.cel mai bunn raspuns primeste funda

8 răspunsuri:
| UPSsss a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca tu trebuie sa privesti cu atentie ceea ce se intampla cu tine si cu familia ta, ceva nu este in regura daca tu ai ajuns in bratele altui barbat, poate sunt lucruri pe care le treci cu vederea sau poate le cunosti dar te prefaci ca totul este bine! fa-ti putin ordine in ganduri si vezi ceea ce e mai bine pentru tine! iti doresc tot binele din lume si te rog nu uita:vita e doar una!

| madalinamaria407 a răspuns (pentru UPSsss):

Buna.Multumesc pentru raspuns.Da ai dreptate sunt unele lucruri care nu imi convin, pe care le-am discutat, dar nu s-a ajuns la nimic bun si pe care acum le trec cu vederea...Insa as vrea tare mult un raspuns la ce ma macina pe mine. Daca sa il caut sau nu pe cel cu care mi-am inselat sotul? El peste 2 zile pleaca din tara, deci nu voi mai sti nimic de el si sunt cam stresata de ideea asta.Nu stiu ce ar fi mai bine ..sa fiu indiferenta sau sa incerc si ultima oara sa stau de vb cu el?

| UPSsss a răspuns (pentru madalinamaria407):

Eu zic sa il cauti cel putin nu iti va parea rau ca nu ai facuto....mai bine o parere de rau decat o dorinta neindeplinita!

| anka89 a răspuns:

Eu am fost in situatia lui de fapt si il inteleg perfect(eu nu sunt maritata).Tu daca inca mai capul pe umeri zic sa ramai indiferenta si sa dai totul uitarii o sa iti faci singura rau si degeaba,crezi ca o sa se desparta vreodata de sotia lui?
Si nu cred ca vrei o astfel de relatie, doar pentru sex sa iti pui casnicia in pericol, chiar nu merita, mai ales ca din cate imi dau seama din spusele tale, el asta si voia.Chiar vrei sa te multumesti cu putinul? adica sa fi cu cineva despre care sti ca nu o sa fie niciodata in totalitate al tau? chiar nu vreau sa te judec, pentru ca nu vei fi nici prima, nici ultima care isi inseala sotul si el la fel, dar ce iti lipseste de la sotul tau? daca esti fericita alaturi de el trebuie sa iti dai seama ca nu merge viata asa.Si daca ai tu o casnicie nefericita,atunci desparte-te(poate fi un motiv pentru care il inseli pe sotul tau), dar nu ii strica si "amantului" tau casnicia, gandindu-te la tine.
Deci mie cat de rau imi pare de greseala mea ENORMA de inca imi vine sa imi smulg parul din cap. Sper sa te gandesti serios la ce ti-am scris, daca nu, degeaba am scriswinking

| madalinamaria407 a răspuns (pentru anka89):

sad ai dreptate.eu cu el am stat 1 saptamana impreuna zi si noapte asta datorita faptului ca atat sotul meu cat si sotia lui erau plecati cu munca. inca de atunci am zis ca totul este doar sex,dar cand sotii nostri s-au intors acasa, el ma mai cauta, imi spunea ca ii este dor de mine, dar de intalnit nu ne mai intalneam decat in oras.Am continuat sa vb doar la telefon, iar acum nici asa pentru ca el este suparat pe mine din cauza mesajelor pentru ca mi-a zis ca un mesaj l-a citit nevasta lui.Crezi ca dupa tot ce i-am spus si i-am marturisit sentimentele mele, sa fiu acum indiferenta este o solutie? oare daca il ignor o sa ii fie dor de mine? si da ma gandesc la ce ai zis pentru ca stiu ca ai dreptate

| nesprit a răspuns:

Sincer nu este bine ce faci. Explicai sotului dinainte nu-l face sa sufere! Sper sa te fi ajutat.Eu nu raspund pentru funda.Doresc sa va ajut!

| Deduleț a răspuns:

Eu zic sa il suni.Asa ii arati ca iti pasa de el si ca il iubesti.Nu este bine ce faci si ar trebui sa ii spui sotului tau.Incearca sa iti stapanesti emotiile si putin cate putin no sa-ti mai pese de nevasta lui(scapi de gelozie). Sper ca te-am ajutat.

| EuDoru a răspuns:

Eu sunt disponibil si promit ca raspund si la mesaje big grin