| Alexandru197 a întrebat:

Aici pot gasi multe sfaturi utile.
Imi place de o fata, stiu ca stie ca imi place de ea. Ne cunoastem de foarte mult timp si nu am incercat sa fac urmatorul pas cu ea, dar cu timpul am vazut ca relatiile ei au cam mers prost si am decis sa imi fac curaj sa fac eu urmatorul pas. Problema ar fi urmatoarea pentru ca sunt timid si nu stiu din ce motiv cedez repede. Cum as putea sa procedez, sa ii spun ce simt sa ii arat ca tin la ea, sa ii arat ca o iubesc? Am inceput sa o visez mai des, când ma trezesc raman cu gândul la ea.
As dori un sfat bun daca se poate cu as putea face primul pas si sa ii arat ca o iubesc.

7 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Ai putea incerca urmatoarea chestie, sa o intrebi: Hei, eu ma duc la un film, vii si tu? Sau la un suc, in club, orice. In felul asta, cred, faci sa para ca vroiai sa te duci la un film si intamplator ai invitat-o si pe ea, dar o sa inteleaga ca ar putea fi si o intalnire. Poti incerca, vezi ce iese.

| DonGiani a răspuns:

Bună seara. O să-ți răspund scurt și la obiect. Fi direct și cu tupeu. Altă șansă nu este. Crede-mă, vorbesc din experiența. O seara buna sa ai și aștept să îmi zici cum te-ai descurcat.

| Alexandru197 explică (pentru DonGiani):

Am fost la ea i-am spus ce simt si i-am oferit un buchet de trandafiri chiar la ea la munca. Pot spune ca am lasat-o uimita fiindca nu ii venea sa creada

| DonGiani a răspuns (pentru Alexandru197):

Bravo, ma bucur sa aud asta. Felicitări. Ai văzut? Se poate. Bafta în continuare.

| Alexandru197 explică (pentru DonGiani):

Multumesc foarte mult!

| Trustmotorcy a răspuns:

Sincer să fiu, atunci când îți place o fată și vrei să-i arăți acest lucru este bine să-i oferi complimente.

Nu în exces, dar când vezi un detaliu interesant spune-i că te atrage și ți se pare interesant. Deși voi sunteți prieteni de mai mult timp, poate nu te mai vede ca pe un posibil partener. Ce aș face în locul tău ar fi să tatonez puțin terenul, să devin afectiv prin glume cu ea și să observ cum reacționează.

Dacă răspunsul este pozitiv și îmi place cum reacționează, atunci măresc nivelul și îmi caut o cale tot mai mult de apropiere. Contează să fii relaxat, nu te introverti și face situația să pară ciudată, fiind relaxat o vei relaxa și pe ea mai mult.

Verbal funcționând treaba, vă petreceți timpul împreună, începi să creezi atracție prin escaladare fizică. În unele momente ale conversației e bine să atingi persoana, ca impuls a ceea ce vrei să țină minte, atinge-o frumos pe umăr, pe picior sau spate. Trebuie să se obișnuiască cu atingerile tale pentru a exista tensiune sexuală.

Dacă aveți ocazia să beți ceva, să fumați ceva în funcție de caz într-o seară, eu atunci mi-aș mărturisi sincer sentimentele.

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Hei, eu spun sa ii comunici ceea ce simti!
De dovedit e mai greu, nu e ca si cum ai lua un buchet de flori si gata stie ca o iubesc! asta se demomstreaza in timp, fiind alaturi de ea la greu, sprijinind o in ceea ce vrea sa faca, sa o faci des sa rada, sa ii oferi afectiunea de care are nevoie!
Stiu ca este dificil, dar spune i ca inseamna mult pentru tine, daca stie ca esti timid, poate e un gest suficient cat sa ii demonstrezi in mica masura ca ti la ea...