| PrinţulMîşkin a întrebat:

Am şi eu nevoie de puţin ajutor pentru a-mi stabili nişte rezoluţii pentru noul an! Aş vrea să vă întreb ce vi s-a întâmplat anul acesta mai important?…Care ar fi o mică poveste de viaţă care v-a schimbat în bine? Ce aţi învăţat anul acesta,cum s-ar spune, pe propria piele? Sunt sigur că fiecare a devenit mai puternic cumva şi ştiu că sună ciudat dar eu cred ca m-ar ajuta pentru a ştii (sau pentru a avea grijă) ce să-mi doresc în noul an. Mulţumesc şi un an nou fericit! P.S Dacă nu aveţi nimic de povestit accept şi rezoluţii şi se subînţelege că vine şi fundă pentru cel mai frumos răspuns.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

BunahappyPai in anul acesta cel mai important lucru a fost ca am terminat liceul si am reusit sa ma inscriu la o scoala postliceala sanitara, visul care mi-l doream din copilarie.
O mica poveste din viata mea care ma schimbat in bine a fost datorita unui amic care mi-a deschis ochii in privinta unei prietene de a mea.Eu insa mereu negam acest lucru, o credeam astfel asta ca in final sa isi dea arama pe fata si sa vad ca tot ce mi-a spus amicul meu a fost adevarat. Datorita lui am invatat sa numai am incredere in orice si sa numai spun cuvantul"prieten"la oricine.
Anul acesta mi-am dat seama ca daca iti doresti ceva cu adevarat trebuie sa lupti pentru acel lucru, nu sa astepti sa se intample el singur de la sine.Doar prin lupta visele noastre pot deveni realitatehappy.Si am mai avut de invatat din fosta relatie ca numai trebuie sa pun atat de repede suflet si sa astept sa cunosc aceea persoana mai bine.si cel mai important lucru sa numai cred vorbele spuse, uneori pot fi vorbe aruncate in vant( cum au fost si in cazul meu) si ca daca cineva te iubeste vei simti asta nu este nevoit sa iti spuna asta.A fost ca o mica lectie de viata care imi va fi de folos mai tarziuhappy.
Un an nou fericit si tie si sarbatori fericitehappy

8 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Poi, mie mi-a placut mult anul acesta, uite cateva exemple de lucruri tari care mi s-au intamplat:
1) am avut medie mai mare decat in anii precedenti la scoala si am invatat mult mai putin, nu m-am omorat cu invatatul, faceam o tema din 5 happy dar am retinut din clasa.
2) am castigat un aparat foto de la un concurs, nu e cine stie ce, dar e primul meu premiu pe care l-am primit happy
3) m-am inteles mai bine cu lumea anul asta, si m-am distrat mai bine.

Si pentru 2013 mi-am propus:
1) si cel mai important, sa am note mari la examene sa pot intra la liceul de mate-info
2) in vacanta de vara sa ma apuc de sala, sau poate nu, daca ma vor ajuta ganterele in casa happy
3) sa realizez ceva cu canalul meu de Youtube, si in 1-2 ani sa reusesc sa fac o mica comunitate de gameri, sau un forum sau un site care sa prinda la public, si sa-mi reuseasca parteneriatul cu Youtube happy

Cam asta as vrea eu sa pot face, si, eram sa uit, sa ma distrez mai mult ca niciodata!

| PrinţulMîşkin explică (pentru introduaicinumele):

Succes în tot ce ţi-ai propus, omule!

| introduaicinumele a răspuns (pentru PrinţulMîşkin):

Mersi!

| blueheart a răspuns:

Hei!
Anul acesta mi-am facut prieteni, prieteni adevarati care au stat langa mine tot timpul si m-au ajutat sa trec peste momente grele.
Anul acesta am gasit o persoana pe care o credeam speciala dar m-am inselat. O iau ca pe o lectie de viata, una foarte importanta. Am invatat ca faptele si cuvintele ranesc profund. Am invatat ca nu poti fi in viata cuiva, sa-l iubesti si sa-l ajuti, sa dai tot ce e mai frumos din tine daca el nu doreste sa faci parte din aceasta viata. Am invatat ca pentru anumiti oameni parerile din jur conteaza mai mult decat propriile sentimente si renunta fara lupta la fericire si iubire. Am invatat sa nu mai cred in vorbe frumoase ci doar in fapte.Am invatat sa merg mai departe impotriva tuturor.

| PrinţulMîşkin explică (pentru blueheart):

Mulţumesc pentru răspunsul tău sincer! Încă o data aflu că oamenii reuşesc să se ridice chiar şi după cele mai puternice lovituri, şi nu doar că se ridică, dar se ridică mai puternici decat înainte! La mulţi ani!

| blueheart a răspuns (pentru PrinţulMîşkin):

La multi ani! happy

| Andreea2013 a răspuns:

Cel mai important a fost ca mi-am pus aparat dentar! :*

| PrinţulMîşkin explică (pentru Andreea2013):

Ok happy Să-l porţi sănătoasă!