| anonim_4396 a întrebat:

va rog frumos sa ma ajutati cu problema mea.Sunt un baiat de 19 ani, si imi plac fetele.eu cred ca sunt foarte ok dar prieteni mei si bunica imi spun ca sunt Timid cu fetele. Official nu prea ma ocupa acest lucru, ma ocupa faptul ca nu mai stiu sa vorbesc....nu stiu ce sa vorbesc cu o fata in 4 ochi...chiar in seara asta o fata mi-a spus ca sunt timid (la telefon).dar nu mai conteaza.Cand m-am referit la faptul ca nu mai stiu sa vorbesc, limba romana. Nu comunic normal nu stiu de ce sad. poate ca sunt nebun.sau poate ca am fost plecat de la 12 ani in alta tara si m-am intors acum la 19 ani.mi-au spus multe de ex:ca mam prostit si ca nu stiu ce e viata si mai multe./doar atat o sa va spun, astept raspunsuri multe.Mersi Foarte Mult pentru ajutor! happy[puteti sa-mi puneti si intrebari daca doriti sa ma ajutati într-adevăr.]Mersi foarte mult din nou!

Răspuns Câştigător
| gfghn a răspuns:

Ignora lucrurile pe care ti le spun aceste persoane daca incepi sa crezi asta nu vei mai avea incredere in tine si vei ramine tot in starea asta. Timiditatea nu te poate opri sa actionezi atunci cind intalnesti o fata de care ati place foarte mult.Si poate disparea cu timpul poate socializand cu cat mai multe persoane de toate virstele vei putea sa infrunti aceasta stare. Motiveaza-te singur si vei vedea cit de multe schimbari poti sa faci in gindire si comportament.

4 răspunsuri:
| gfghn a răspuns:

Mersi. big grin

| pastapac a răspuns:

Daca lumea te critica ca nu sti romana explica-le situatia ta (ca nu ai fost de cativa ani in tara si ca iti e greu). Ei ar trebui sa inteleaga. Incearca sa vorbesti cat mai mult, sa te uiti la televizor sau poate sa citesti o carte ( ca sa te obisnuiesti din nou cu limba). De vorbit cu fetele, le poti intreba despre ele ca sa gasesti un subiect care va intereseaza pe amandoi.

| emmastone1 a răspuns:

In ce tara ai fost plecat?

| anonim_4396 explică (pentru emmastone1):

In Cipru...