| hello604mititica a întrebat:

Salut tuturor!
Dacă iubitul tău este invitat la o petrecere, tu, fiind iubita lui, poți să mergi cu el, fără să fi primit o invitație directă?
Mulțumesc frumos!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este petrecerea burlacilor, nu ai voie sa mergi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Poti merge! Conditia esentiala este ca prietenul tau sa anunte cat mai repede. Nu este frumos sa faci 'surprize" din astea gazdelor.

| sierra1 a răspuns:

Ca să se evite situațiile penibile, invitațiile de regulă, specifică lucrul ăsta (cu/fără partener)

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Teoretic, poti merge. Acum depinde si ce petrecere. In sensul ca... daca este invitat de unul dintre prietenii lui, despre care tu nu stii si nici ei nu stiu despre tine, ar fi mai bine sa vorbesti cu prietenul tau despre asta.

Dar in general, poti happy

Distractie.

| Sofer a răspuns:

Da poți merge, dacă te ia iubitul tău cu el.

| Yuoia a răspuns:

Depinde ce fel de petrecere este.
Normal ar fi (cum a spus si Salontanul) sa anunte din timp. Chiar sa intrebe. Poate sunt locuri limitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de relația pe care o aveți. Dacă îl invita un grup de prieteni care îl cunoaște pe el, dar pe tine nu, atunci invitația a fost pentru elhappy
Dacă îl invita băieții normal ca nu te poți duce. Dacă relația voastra e una serioasa de care știu prieteni ii lui, înseamnă ca te poți duce cu el. Însă el trebuie sa anunțe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar să anunți de dinainte venirea ta.

Răspuns utilizator avertizat