| anonim_4396 a întrebat:

Sotul prietenei mele are o amanta de 1 an si e chiar manichiurista mea...am aflat de 2 zile si nu stiu ce sa fac sa ii spun sau nu.Au si o fetita de 1 an...va rog spuneti-mi ce ati face in locul meu. A vorbit foarte urat de ea desi se inteleg bine...sau cel putin asa crede ea...Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carmenzo, sunt pe site-ul asta de 10 luni si de abia acum cateva zile mi-am dat seama ca pe privat se fac niste legaturi virtuale mizere intre unii dintre utilizatorii site-ului, adica, daca iti dai seama ce naiva sunt.ca sunt legaturi virtuale, da, nu are importanta, importanta este ideea in sine. uneori barbatii au nevoia de a face pe victima si isi deschid"sufletul"in fata unor neispravite care niciodata dar niciodata nu vor putea face fata situatiei asa cum ar fi facut sotiile respectivilor.ca doar de.aia sunt sotii si isi mananca tineretea sau sanatatea cu neispravitii si nu niste tate virtuale ocazionale.sunt amanti, foarte bine, asa crede tipa sau asta e realitatea? asta se intampla de obicei, neispravitul care vrea sa incerce ceva, doar de dragul de a se distra, isi barfeste nevasta, o injoseste sau o umileste in fata unei alte femei care de obicei, in cele mai multe cazuri, este o nulitate si nu poate fi un exemplu sotiei sub nici o forma. dar el,"amaratul"vrea sa joace teatru de nesatisfacut si neprotejat in fata unei straine, mai ales daca si aceasta ii sufla intre fese si il compatimeste, vai saracul de el. femeile acestea nu au nici un pret si de obicei sar in ochi prin comportament. eu l-as lua pe dansul de maneca si pe madam manichiurista, fara a discuta nimic cu nevasta, si i-as intreba ce au de gand. doar atat.madam manichiurista isi asuma responsabilitatea cresterii unui bebelus si tot ce se deduce de aici? daca da, sa ramana amandoi, daca nu sa dispara fara a fi nevoita sa. i repeti de doua ori, multe femei de genul asta sunt impertinente si e nevoie sa le bati obrazul pentru a le arata cat de nerusinate sunt.intr.un cuvant, si el si ea niste mizerabili.

26 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Este o situatie foarte delicata, ar trebui sa te convingi ca este adevarat si sa discuti cu el daca iti permite acest lucru.

| Barajag a răspuns:

Prima idee ar fi sa vorbesti cu sotul prietenei tale, incearca sa-i dai un sfat... ceea ce face nu e bine si ca trebuie sa se gandeasca la copilas, a doua idee ar fi ca prietena ta sa nu afle de la tine, te-ar judeca pentru faptul ca nu i-ai spus din clipa cand ai aflat de relatia celor doi... tu hotarasti pana la urma ce vei face...bafta!

| EUSIATIT a răspuns:

DElicata pb.si sfatul greu de dat. daca vrei totusi sa o avertizezi nu-i sp direct eventual mai ocolesti si sp ca ai auzit intimplator din anumita sursa ea ar trebui sa vb cu el si eventual sa mearga ea la respectiva sa vb cu ea dar cicilizat si atunci daca e adevarat acea pers va sp ceva care o va trada sau sigur va avea o reactie... de mahala. prietena ta va putea vb f bine si cu parintii si socri ca sa si salveze casnicia sau .sa puna punct

| monyk a răspuns:

Buna, pai e cam complicat pentru ca pe deoparte e prietena ta si merita sa ii spui adevarul, dar pe de alta parte risti sa distrugi o familie si ar fi pacat...in plus ei sunt un cuplu si rezolva problemele intre ei, desi ca prietena adevarata merita sa stie cu cine traieste, dar totusi raman la varianta urmatoare:mai bine nu spui nimic ca se poate ajunge la divort si ar fi pacat mai ales daca au o fetitia, fetita ar avea de suferit mai tarziu, mai bine incearca sa te abtii si sa nu ii zici, cel putin nu asa direct...

| pisoias a răspuns:

Eu zic sa mai astepti un timp. S-ar putea ca"tradatorul" sa se plictiseasca de amanta.Pe de alta parte daca el continua relatia cu amanta cred ca ar fi mai bine ca prietena ta sa afle de la tine si nu de la altcineva.

Janina
| Janina a răspuns:

Oricat de buna ar fi intentia ta, incearca sa nu te bagi in casnicia lor... daca vrei totusi sa o ajuti da-i sfaturi si incearca sa o faci sa realizeze singura ca este inselata...

apropo, amanta stie de existenta sotiei? ce serviciu are sotul?

| Psihoyounger a răspuns:

Eu consider ca ar trebui sa vorbesti inainte cu sotul prietenei tale. Asa vei stii daca are de gand sa termine relatia cu cealalta. Daca nu va face acest lucru, probabil ca ar fi bine sa ii spui prietenei tale. Insa gandeste de 10 inainte de a-i zice un cuvant, pentru ca asta ar putea fi sfarsitul relatiei lor iar cel care sufera cel mai mult va fi copilul pentru ca va creste fara tata.

Bafta!

Psihoyounger

| oz a răspuns:

Inainte asigura-te ca "versiunea" ta este corecta.Si spune-i!

| LoryM22 a răspuns:

Eu zic s anul te bagi ca dupa aceea unul din ei o sa dea vina pe tine si o sa iasa urat.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Vorbeste cu el si afla-i planurile... Apoi, in functie de asta vorbesti sau nu si cu ea.
Nu e bine nici sa o lasi sa fie mintita, dar nici sa te amesteci. Cantareste bine.
Spor!

| daii a răspuns:

Tu vorbeste cu prietena ta! gandeste-te ca e spre binele ei si spre binele fetitei.De ce sa traiasca in minciuna?! mai bine dai cartile pe fata si gata... e greu si dureros dar trebuie! Daca nu vb cu prietena ta, inseamna ca nu ii esti o prietena adevarata, ii ascunzi adevarul.si atunci cand o sa afle.iti poti lua adio de la aceasta prietenie. Oricum adevarul tot iese la ivealaoh go on.

by daiiwinking

| Shery a răspuns:

Parintii mei au divortat cand eu aveam 3 ani. tata a facut mai multe tampenii, dar pentru mine nu conteaza asta, ii iubesc pe amandoi la fel de mult. insa nu mi-am dorit niciodata sa fi ramas impreuna. daca nu se mai intelegeau, ar fi fost rau si pentru ei si pentru mine. aveti in vedere si aspectul acesta cand va ganditi la binele fetitei.

| lenyia a răspuns:

Parca in biblie scria:"ce-a unit d-zeu, omul sa nu desparta!"
...stai in bancuta ta!

| sweety_1169 a răspuns:

Eu zica ii spui, chiar daca nu ii spui acum el tot va calca stramb si mai devreme sau mai tarziu ea tot va afla...decat sa treaca an buni si sa traiasca cu un mincinos nesimtit cand in loc sa i fie sotiei devotat si sa o ajute sa treaca mai repede de sarcina el o insala, astfel ea iti va multumii si va ramane la latitudinea ei ce va dori sa faca.

| aysun a răspuns:

Incearca sa o faci sa-si dea seama singura.

| danutzsan a răspuns:

Intradevar esti intr-o situatie dificila, eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el intii, daca relatia voastra de prietenie permite acest lucru

| maria_5001 a răspuns:

Daca te bagi risti sa cazi tu... Daca nu te bagi prietena ta poate considera ca ai mintit-o. Poate ca nu vorbesti prea mult cu sotul ei dar nu crezi ca ar trebui sa incerci macar, de dragul ei.Sa afli ce are de gand sau macar ce gandeste si poate asa poti lua o decizie mai usor.
Oricum raman la parerea mea...decat sa-ti mananci viata cu cineva nepotrivit mai bine te descurci singur!
Sper sa iei decizia corecta

| maya23_6465 a răspuns:

E urat ceea ce se intampla, mai ales ac sunt casatoriti de putin timp, totusi cred ca ar trebui ca ea sa afle, pentru ca daca vorbesti cu el poate va spune ca termina relatia cu cealalta si chiar daca ar face asta nu exista garatia ca nu va calca stramb din nou. Daca a facut asta odata e foarte posibil sa repete greseala din nou, ar fi corect ca ea sa afle, va fi dureros dar ar fi corect sa afle, pana la urma decizia iti apartine.Succes

| carmenzo a răspuns:

Da... dar nu am cum sa o fac sa isi dea singura seama ca el jura ca i-a fost fidel...in plus cu el nu prea vorbesc...chiar nu stiu ce sa fac.sad eu cu ea nu ne vedem prea des dar suntem prietene de 10 ani si in plus s-au casatorit abia de 2 ani...si el e cu cealalta de cand era gravida prietena mea. E complicat!

| carmenzo a răspuns:

E sigura treaba pentru ca e fata la care imi fac eu unghiile oz... Ea mi-a povesit asa...nu stiu ce a apucat-o ca mergh la ea de putin timp desi ne stiam dinainte...si allinna. daca un barbat calca stramb inseamna ca trebuie sa fim fraiere si sa-i iertam? doar de aia a dat Dumnezeu atatia barbati si femei...ca sunt si altii...adica eu ar trebui sa accept de exewmplu ca sotul ma insala? Nici gand! Mai bine ii sparg capul.si in plus asta e un nesimtit pentru ca deja prietenii lor comuni toti stiu si asociatii de firma pai e prea de tot! II spun!

| necunoscut_8141 a răspuns:

Sa-i spui prietenei tale, altfel nu te numesti "prietena" ei, va fi putin aiurea relatia voastra la inceput, dar iti va multumi dup-aceea ca i-ai spus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar tu alta treaba nu ai? Barbatii de-a lungul casniciei inseala de cel putin 10 ori, multi au si un copil cu amantele, nu trebuie sa stie. Daca amanta a ajuns la concluzia ca vrea un copil cu el, inseamna ca a facut-o pe propria raspundere, seamana cu povestea unei prietene, nici eu nu i-am spus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i manichiuristei sa-si tina fleanca daca este c... a nu trebuie sa fie si proasta.sau spune-i lui sa se linisteasca fiindca sotia lui nu merita asa ceva.sau merita?

| sweetgirl_6205 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ea dar ai grija, incearca sa-i dovedesti ca tipa e amanta lui.Sti de obicei in cazurile astea cei care pun coarne vin cu vorbe despre persoana care ii paraste ca e geloas/a pe relatia lor si sa nu creada, de asta spun ca va trebui sa-i dovedesti cumva. Poate afli cand se intalnesc ce-i doi si o duci si pe ea dar sa-i spui inainte sa nu fie un asa mare soc.Nicio femeie nu trebuie sa treaca prin asta, si mie imi pare rau de fetita dar asta nu inseamna ca o sa se lase calcata in picioare.Cine stie poate ii va mai da o sansa si el va sti sa profite de sansa astawinking.
Inainte sa iei o decizie pune-te in locul ei si asa cum ti-ai dori sa afli tu asa sa ii spui si ei. Oricum trebuie sa afle, doar nu o s-o lasi sa traiasca o minciuna.

Mult succes sa poti rezolva problema:*. Sa ne spui deznodamantul!

| acmilan a răspuns:

Eu zic sa te faci ca nu ai vazut, aflat nimic! si vb cu sotul prietenei tale!

| emaa a răspuns:

Ar fi cel mai bine sa-i spui. Punete in locul ei.