| samiZiciPompier a întrebat:

Stimabile donsoare,

As vrea sa va intreb ce apreciati la un barbat.
Important: aveti 18-25 ani, locuiti intr-un oras mare (sau imaginati-va).
Baiatul in cauza arata de nota 8-9, deci sa zicem ca fizicul nu e o problema.

Am intalnit recent astfel de donsoare si incerc sa-mi formez o parere despre preferinte si trenduri. Bineinteles, totul e pentru binele donsoarelor si al meu happy

Multumesc,
Pompi

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cum am zis in alt comentariu de aici, este complicat de explicat si de inteles in general femeia!
si femeile sunt de mai multe feluri, gandesc usor diferit si cauta parteneri in functie de anumite criterii.
conteaza foarte mult si la ce varsta a femeilor ne raportam, caci unele de 16-18 ani au o anumita gandire altele de 25 o alta gandire, cele de +30 o alta.
exceptand aici cazurile unor limitate si reduse care si la varsta de 30 de ani au o gandire improprie, o sa spun doar atat ca sa nu jignesc!
sunt femei si femei cazuri si cazuri
am intalnit in putinii mei ani de viata (nu dam varste aiciwinking ) tot felul de fete si de femei, am intalnit si femei deosebite cat si limitate!
am intalnit si femei care doreau doar o aventura cat si unele care doreau relatie stabila.
sunt unele de exemplu care sunt setate pe casatorie, parca "ceasul biologic" le dicteaza graba, si desi saracele au 24-25 de ani (sa zicem) ele se grabesc, ceva de genul isi seteaza : gata in 3-4 luni facem nunta, mie astea mi se par usor dezechilibrate emotional, psihic etc
am intalnit si femei care dupa ce m-am despartit de ele si imi jurau iubire vesnica pana la despartire, dupa 1 saptamana jurau altuia iubire vesnica...cine sa le inteleaga pe acestea?
nu pot dezbate toate chestiile traite si toate tipurile si gandurile femeilor pentru ca nu as avea spatiu de emisie si nici 200 de pagini la dispozitie,
pe langa asta adaug faptul ca eu am cunoscut doar o mica parte din marea tipologie a femeilor...iar cum nu toate sunt la fel!
nici gandurile,abordarea si felul cum vad ei un barbat si o relatie... nu vor coincide in cazul tuturor femeilor!

cum sa fii compatibil cu o femeie, pai depinde mai ales ce femeie este ea, ce asteptari are ea de la un barbat si ce vede ea la un barbat
o materialista vede intr-un anumit fel un barbat, o femeie "de casa " vede altfel un barbat si altfel trebuie abordata, una desteapta vede intr-un fel lucrurile,una naiva altfel
cum am zis nefiind toate la fel, trebuie cumva sa ai putin sarm, putin noroc si o foarte buna cunoastere a psihologiei lucrurilor
si nu in ultimul rand sa fii un tip carismatic, placut, dragut, atragator etc sunt cam multe lucruri pe care ar trebui sa le aiba un barbat si se cer cumva multe lucuri, si mai putine cerinte se cer de la o femeie care arata foarte bine de exemplu dar nu are alte atuuriwinking si nu o zic ca si cand exista un postulat in chestiile acestea! sau un manual undeva, eu zic cutuma relatiilor si a cunoasterii unor intre parteneri aflati la inceput ce anume implica, pe scurt cerintele sunt mai mari pentru un barbat si mai mici pentru o femeie
eu as dori sa fie egalitate si aici happy
cred ca ai inteles foarte bine la ce ma refer cu aceste "cerinte"la prima vedere sau cand se incepe o relatie noua, ele sunt un fel de lege nescrisa, o cutuma, nu sunt ceva ce avem afisat undeva pe o tabla si trebuie sa tinem cont cu exactitate, insa in practica aceste cerinte impuse exista si ele sunt uneori o bariera impusa la nivel psihologic
cum ar gandi o femeie misto, care arata tipla? (urmeaza un pamflet) ceva de genul ar gandi :
-pai vreau un barbat care sa arate bine, sa aiba si bani ca doar eu am nevoie sa merg saptamanal la spa, sa imi pun unghii, sa merg la sala, sa imi cumpere o masina macar noua de la Maserati, sa aiba o casa in oras in centru si o villa undeva la munte, ca mie imi place sa merg si la munte; vara sa ma duca la mare in strainatate!"

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Domnul pompier ma scuzati ca intervin fara sa fiu invitat, caci nu sunt o ea.
dar cine arata de nota 9 nu cred ca ar trebui sa iti faca probleme altele decat daca stie sa se comporte cu o femeie
in rest este greu sa intelegi ce este in mintea unei femei, pentru ca si la ele difera de la caz la caz, depinde de gradul fiecareia dintre ele de intelegere si mai ales ce asteptari are de la un barbat, de aceea pentru unele conteaza mai mult fizicul pentru alte conteaza mai mult psihicul, pentru unele banii pentru altele poti sa fii un clown atata timp cat le faci sa zambeasca etc

| samiZiciPompier explică (pentru Simpatic):

Intr-adevar domnu, e greu de elucidat mintea femeilor. Daca e mai materialista totusi e mai usor de observat.
In rest mi se mai intampla sa nu gasesc pe cineva compatibila, de asta si intreb. Nu stiu daca intelegeti ce zic. Adica pot sa vin si cu masina cu apa si degeaba.

| Simpatic a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Vezi te rog in noul comentariu de mai sus

| samiZiciPompier explică:

Ziceti stimabilelor ce credeti?
Hai ca dau o bere sau va fac astrograma, va citesc in stele ursitul si va descant pentru noroc big grin

| johnnny123 a răspuns:

Cam așa te auto-apreciezi tu, de nota 9?
Cu perucă sau fără?

| samiZiciPompier explică (pentru johnnny123):

E vorba de parul de pe piept care conteaza laughing

| iulia0514 a răspuns:

Eu am vrut să-ți răspund dar nu ma încadrez in categoria asta de muieri! No amu ce sa fac dacă îs și bătrână și măritatălaughing
Ia auzi nota 8 /9 din punctul cui de vedere al tău sau al femeilor?

| samiZiciPompier explică (pentru iulia0514):

No asta nu-i bai. Poti sa-ti imaginezi ca esti tanara si nelinistita.
Mi-am dat singur nota da, ca-s narcisist de fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori câte de mult păr pe piet am avea și ori cât de masculi am fi noi bărbați și ori cât de feminine ar fi o doamnă o femei o fată daca in inima noastră în oamenii în noi în sufletul nostru în inima noastră într-adevăr cu Adevărat nu zace Dumnezeu Suntem cu toți vâră nicio valoarea si fără nici orice notă ne-am cataloga orice notă ne-am presupune că sân tem orice vedetă ne-am crede orice haine am purta și costume și orice machiaje și scurtături am folosi și orice parfume ne-am tot nu vom arăta într-adevăr cine suntem cu Adevărat da cu Adevărat poți sa miroși și duhnești fermecător in cât să dai pe spate orice femeie și bărbat săi sucești mințile să nu-și mai ia privirea de la tine aceaa femeie de la tine acel bărbat de tine au vreun rost? dacă în inima noastră în sufletul Nostru nu zace Dumnezeu cu Adevărat? Poți Sâte îmbraci de la ori-ce firma și emblemă vrei ai dorești tu sa iei privire le ori cărui bărbat și ori cărui femeie să-le înnebunești după tine pe femeie și bărbați au toate astea vreun folos? Vreun fost? dacă nu zace în inima noastră in sufletul nostru Dumnezeu? Nu nau și nici nu vor avea niciodată nu și pentru mine va asigur pe tot ce vreți voi.

Suntem în gardă la orice suntem gata să aruncăm cu piatră și orice cuvinte și ori-ce vorbe și ori-ce sâne lovit atacăm unul pe celălalt că femeie este așa că s-a dus cu ăla că a făcut cu ăla că nu știu și vorbe și cuvinte venite de la noi niște oamenii în toată firească care ne rănim uni pe ceilalți degeaba la fel bărbați așa bărbați nu știu cum ce rost are sâne etalăm in halul ăsta de murdar Cu cine ne întrecem noi oamenii în halul asta de haotic cu cine ne întrecem noi oamenii în halul asta de Dușmânosi cu cine ne întrecem noi in halul asta de invidioși unui pe ceilalți de ce? pentru? ne hrănim cu atâta răutate? de ce pentru adorăm ne place vrem făptuim cu propria intenție și fapta atâta ură unul ce celălalt și mereu ne arătăm cu degetului unul pe celălalt de parcă am fi fără de păcat și toți am fi niște "zei" "sfințit""oamenii" "buni"

Noi trebuiește sa înțelegem suntem oamenii mai greșim mai desăvârșim uneori fapte greșite asta nu însemnă că trebuie să purtăm dușmănie ură invidie răutate lăcomie și prostie eternă cu ce ne alegem? și dacă am fi avut sâne alegem cu ceva după toate aceste fapte murdare și rele pe care le facem ar fi merită tot râul ăsta față de unul și celălalt? Sar fi merită?

Știți de ce ne înșealăm între noi? Știți de ce bărbat înșală? știți de ce femeia înșală? știți de ce femeia este greu de înțeles? Știți de ce bărbați sunt greu de înțeleși? știți de ce suntem răi? știți de ce avem ură in noi? șiiți de ce avem dușmănie lăcomie invidie atâta prostie și răutate fără nici limită și barieră în noi și între noi? Fiindcă noi căutăm plăcerea care plăcerea? Acele plăceri bolnavei și incurabile care otrăvește inima omului care otrăvește sufletul omului care otrăvește și întunecă mintea și sănătate omului acea plăceri care omul o adoră nebunește de mult știți care este? Superioritatea de seamănul său de lângă el de al privi de sus și nu cu inima și cu sufletul Nostru căci dacă am privi într-adevăr cu inima și sufletul Nostru cu Adevărat între noi am vedea cu Adevărat durerea fiecăruia dintre noi într-adevăr cu Adevărat atunci am vedea suferință și lipsurilor fiecăruia dintre noi atunci și nu ar mai fi haos și dușmănie între noi atâta și n-ar mai fi atâta răutate între noi atunci în inima noastră în sufletul Nostru noi oamenii avem nevoie (avem nevoie de Dumnezeu)sa fie în inima noastră și sufletul Nostru (nu există trebuie)(îl limităm îl umilim când Suntem nevoiți să-l punem pe Dumnezeu in inima noastră îl umilim căci noi avem nevoie urgent și enorm enorm enorm enorm enorm enorm enorm de mult de Dumnezeu in inima si sufletul nostru sa fie de urgență mare de tot căci ne-am murdărit sufletele si inima numai cu plăceri grave de murdare si numai carnale numai care mai de care atrăgător sexi fermecători chipeși carismatic va spun eu carismele astea sân trecătoare sân trecătoare toate carismele astea sân trecătoarea și fără de folos nu le poți combina decât cu prostia și plăcerea carnală daca asta va mulțumește eu nu va Oprescu pe niciun de la nimic fiți carismatici și "frumoși"de nota 10 în continuare cât vreți și doriți dar nu-l pierdeți de Dumnezeu nu faceți greșeală asta dacă l-am pierde pe Dumnezeu din inima și sufletul nostru atunci am pierdut Adevărată frumusețe și carismă dintre noi și în noi care ne menține la lumină și Adevăr.

| Issioanameli a răspuns:

Adevarul gol este ca femeile au instinctul firesc si natural de a cauta stabilitate la barbatul de langa. Daca tu, ca barbat, ai o viata bine asigurata( ai loc de munca stabil, o masina, o locuinta- femeia te vede ca pe o persoana care ii poate satisface nevoile.) nicio femeie intreaga la minte nu va sta langa unul care nu se gandeste la ziua de maine, nu strange un ban, care practic nu are un viitor stabil. Poate sa ma contrazica oricine, dar acesta este adevarul.