| Izabela2000 a întrebat:

Sunt adoptata si de la un timp ma gandesc sa aflu cine sunt parintii mei naturali. Cum pot sa aflu identitatea lor? Unde trebuie sa merg? Ce acte trebuie sa am la mine?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand vorbeste cu parintii adoptivi, ei sunt cei mai in masura sa-ti spuna despre parintii naturali.
Apoi te poti adresa la Biroul de adoptii din cadrul Direcției generale de asistenţă socială şi protecția copilului din judetul tau.
Daca mergi acolo este destul sa ai certificatul de nastere si cartea de identitate.

2 răspunsuri:
| Maya95 a răspuns:

Ai vorbit cu parintii tai adoptivi? Ei sunt de acord ca tu sa.ti cunosti parintii naturali? Daca da, atunci poate te ajuta ei sa ii cauti si asa poate ii si gasesti. Cu siguranta parintii tai stiu mai multe si te pot ajuta. Succes!