| Your5angel a întrebat:

Acum sunt la varsta maturitatii (sau cum se mai numeste) cand incep sa ma dezvolt etc. Problema e ca ultima vreme am devenit foarte nervoasa, nu primesc nici-un sfat, nu imi place cand cineva incearca sa ma invete sau imi face observatii...Am devenit mai rea (asta e parerea celor din jur). Nu imi place schimbarea asta, nu imi place ca devin fara prieteni (eh, de fapt prieteni nu pot sa ii numesc. Ar trebui sa fie alaturi de mine in aceasta perioada, nu sa ma lase) Si cu parintii ma cam comport urat ultima vreme, fara sa vreau. Si dupa cateva minute inteleg ca am gresit, ca nu e frumos ce fac, dar mereu socot ca eu fac alegeri corecte si ei nu au dreptate. Ce sa fac? Cum sa procedez? Astept sfaturile voastre. Dau fundita celui mai concret raspuns!♥

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Sa-ti musti limba cand vei vrea sa spui ceva cuiva spus la nervi! Prin control si vointa poti sa iesi din aceasta stare si singura, daca nu vrei sa ceri un ajutor, sfat de la ai tai. Poti sa vorbesti cu mama ta, sa ii spui off-ul care te macina, te va intelege.

Esti in crestere, hormonii is devina care fac "ravagii" in corp... se mai intampla sa ai si nervozitate in saptamana cand trebuie sa-ti vina menstruatia.
Prin autocontrol poti devii mai buna cu cei din jurul tau!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Puteti apela la kanal D cu psiholoaga aia care stie sa va puna pe fiecare la locul vostru.

| eXtreme21 a răspuns:

Aceasta stare comportamentala este generata de incertitudinea pe care o ai asupra lucrurilor care se intampla in jurul tau. In aceasta situatie, cel mai bine este sa gandesti putin mai pozitiv, sa lasi lucrurile sa vina de la sine si totul va fi bine. Fii putin mai linistita. Sper ca am putut sa te ajut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Acum sunt la varsta maturitatii", numai "matur" nu poti numii un comportament asa tampit. serios. " Nu imi place schimbarea asta", atunci controleaza-te, sa stii ca tu esti responsabila pentru iesirile tale, nu atcineva sau altceva, deci incearca singura sa te stapanesti. maturizeza-te, daca tot esti la acea varsta.

| Andaa32 a răspuns:

Omoara-te.

| Your5angel explică (pentru Andaa32):

Omoara-te tu! Daca nu esti in stare sa ajuti, macar nu iti arata golurile din cap!winking

| Andaa32 a răspuns (pentru Your5angel):

Fato, tu practic vi aici sa-ti exprimi frustrarile. raised eyebrows
La 12-13 ani care-i ai, eu as zice sa nu mai comentezi atata, uita-te la desene, fa altceva.winking
Nu ma face sa-ti iau toti mortii. thumbs down Nu-mi pierd vremea cu copii de gradinita.
Capis?

| Your5angel explică (pentru Andaa32):

happy Si crezi ca ma ajuti? Era obligatoriu sa raspunzi la aceasta intrebare daca '' nu iti pierzi vremea cu copii de gradinita ''? Puteai foarte simplu sa ignori intrebarea, daca stiai sigur ca nu poti sa ma ajuti cu un raspuns normal. Ar fi bine sa stii sa iti controlezi tu emotiile si cuvintele. Mi se pare ca deja tu devii cea care are nevoie de ajutor!

| Andaa32 a răspuns (pentru Your5angel):

Trasneasca-n tine, esti copil paleta?
Prezenta ta e inutila, da-ti Logout ca-mi faci nervi.

| Your5angel explică (pentru Andaa32):

Chiar de dragul tau nu o sa fac acest lucru!winking
Te las sa ma suporti atata timp cat sunt si eu pe TPU)

| Andaa32 a răspuns (pentru Your5angel):

Sfat : Nu te mai agita, ca-ti pusca vena. thumbs up

| Your5angel explică (pentru Andaa32):

Wow! Nu stiam ca poti da sfaturi. Dar sfatul tau precedent la intrebarea ta mi-a fost inutil, asa ca nu prea mai am incredere in sfaturile tale)winking

| Andaa32 a răspuns (pentru Your5angel):

Meh, si ala era un sfat, de ce nu te omori? laughing
Ai face un bine omenirii. thumbs up
Ma rog, esti amuzanta.batting eyelashes Ciuss. wave :*