| Maria_Macovei_Ana_1998 a întrebat:

Sunt gravidă. Și îmi e frica ca dacă mama lui va afla se va sinucide, ne tot amenință îmi este frică... Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am mai auzit pana acum asa ceva!
ma si umfla rasul... de ciuda, ori de ce?
Vedeti-va de viata voastra, ca nu-i treaba masii sa se bage in relatia voastra!

| Maria_Macovei_Ana_1998 explică (pentru Violleta2022):

Ma oftic ca eu sunt la 20 și de ani iar maicasa e împotriva iar ea a născut pe banda rulantă de la 17 ani. Și ma bufnește rasul ca pana acum are 7 copii poate mai multi iar eu la 20 și ceva de ani cu un copil și un serviciu ma pot descurca. Ea tot spune ca nu vrea sa sine grija de bebe, nici nu as fi lăsat-o vreodată cu ea. E o scantita. Și eu am crescut cu bunicii îi respect îi iubesc dar nu se baga în viata mea personala, restul familiei mele e fericită. Fix ea s-a găsit sa îmi spună mie ca sunt curva sau nu știu ce minuni. A vrut sa se omoare sa facă o grămadă de chestii din astea și de aceea îmi e frică.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria_Macovei_Ana_1998):

Igor-o! Nici macar sa nu-i spuneti pana nu ajungi pe la 5 luni si se vede burtica!

| Maria_Macovei_Ana_1998 explică (pentru Violleta2022):

Am vreo 12 săptămâni și se vede Putin.

| OldSoul a răspuns:

Cine se va sinucide? El sau ma-sa?
Oricum ar fi, aia e, consecintele trebuiesc asumate.

| Maria_Macovei_Ana_1998 explică (pentru OldSoul):

Mă-sa vrea sa se omoare. Și mai spunea ca vrea sa plece Nu știu unde și ma jur ca dacă nu trebuia sa o întrețin și ea sa facă atâtea mofturi nu mi-ar fi pasat. Dar eu muncesc și cu el și ea mereu comentează ca cică ea plătește totul, face și ea putina mâncare gata am obosit nu mai fac. Sta toata ziua în pat și totuși ea le face pe toate. Când am făcut eu de mâncare îi venea sa lingă și farfuria, însă chiar nu mai am timp ma împart intre servici naveta doctor casa.

| xerxes1 a răspuns:

Felicitari!
Nu-ti mai face griji pentru altii.
O soacra in minus inseamna mii de probleme mai putin.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Evita-i prezenta, nu cred ca are toate tiglele pe casa. Focuseaza-te pe prunculet si da-i pace soacrei, sa faca ce stie ea. Tu n-ai nicio vina, e viata ta, noua ta familie, ea sa-si vada de batranetea ei.

| KronstadtResurrection a răspuns:

I-auzi! Pai, in primul rand, cred ca mama lui are cateva pinioane lipsa in cutie. In al 2-lea rand, tu ar trebui sa te comporti ca o leoaica, nu ca un pisic parasit noaptea langa un gard.
Eu zic sa-ti vezi de sarcina si sa lasi nebunii cu ale lor. La faza asta, fiecare cu viata lui. Parerea mea.