| padalekilover a întrebat:

Sunt intr-o situatie naspa crying prietenele mele ma barfescc si ma jignesc si nu sstiu ce sa fac?crying ee asa naspa si chiar tin la ele aww funda

11 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Cum sa tii la cineva care te jigneste? E absurd.Ele isi bat joc de tine si tu le apreciezi? Inseamna ca nu ai niciun pic de respect pentru tine si in cazul asta cum sa te respecte si sa te aprecieze cei din jur?

| Lisadream a răspuns:

Daca te jignesc...inseamna ca nu au nevoie de tine, si tu nu ai nevoie de cineva care nu te respecta. Nu iti sunt prietene. Eu zic sa nu le mai bagi in seama, sa fii ocupata mereu si sa nu ai timp de ele pana iti gasesti pe cineva cu care sa te intelegi

| Simo0 a răspuns:

Simplu. INDIFERENŢA. Le tratezi cu ea şi îţi găseşti alte prietene care merită prietenia ta. Şi prietenele tale nu se numesc,, prietene,,, un prieten adevărat nu te bârfeşte.

| Bitzy a răspuns:

Buna! Consider ca nu ti-au fost niciodata prietene...Iti sugerez sa iti gasesti alte prietene:|Dar sa nu ai incredere in ele.Nu uita NICIODATA NU TREBUIE SA AI INCREDERE...:|O sa treaca, nu ti s-a intimplat doar tie si pe viitor o sa stii sa-ti alegi cu mai multa atentie "prietenii". Nu te mai gindi la asta, e inutil si nu-ti face decit rau. Viata oricum e dura si n-are rost sa pui toate la suflet, treci peste si mergi mai departe.Eu zic sa rupi orice legatura cu ea si sa iti traiesti viata.Stiu ca doare, o sa fie foarte greu, dar este cel mai bine. Inainte de astea trebuie totusi sa discuti cu ea.
O alta intrebare asemanatoare cu asta:
http://www.TPU.ro/......u-e-prima/
Sper ca te.am ajutat:)Succes:)Simt ca si eu voi trece odata si-o data prin ce treci tu...dar viata merge inainte:X

| Rush a răspuns:

Dale dracu de proaste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rush):

Crezi ca e asa usor, cred ca afla toata scoala in doua zile daca vrei sa le zici ceva, dar nici sa stai asa cu capul in jos ca atunci chiar e nasol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu le-ai barfit si tu niciodata?
Barfa e o chestie care o faci cand te plictisesti, si nu te gandesti la urmari.
Si daca e vorba de jigniri, renunta la ele.
Invata sa fi indiferenta, si stiu ca e greu, nici eu nu pot sa fac asta desi vreau.
Cand esti intr-o situatie nasoala gandeste-te la un moment fericit si zambeste, detaseaza-te de probleme.
" Prietenii " vin si pleaca, si noi plecam din viata unora.
Eu am renuntat la multe persoane, nu mai avea rost sa le mai am in jurul meu. Oricum vin altele in locul lor, nu?

Fi optimista, oricum vor fi altele in locul lor.

| Karinna1 a răspuns:

Alea nu sunt prietene care te barfesc... parerea mea. inceraca sa ai 2 3 prietene dar sa tit fie alaturi si la bine, dra si la rau.
Succes! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Karinna1):

Daca exista asa ceva sad

| DevilAngels a răspuns:

Daca te " barfesc " si " jignesc " atunci nu se pot numii " prietene " si stiu cum e straight face chiar stiu eu nu am facut nimic am suferit si nu le aratam cand treceam pe langa ele radeam si tot felul de chestii m-am impretenit cu altele si au venit ele iar la mine tongue sper sa te fi ajutat :*

| unknown17 a răspuns:

Dale una in bot k astea nu sunt prietene