| AdeElLl a întrebat:

Cum sa imi fac un prieten?
Ma simt naspa cand prietenele mele cu care ies au prieteni si eu nu. Imi place de un anumit baiat dar nu mai vreau sa intreb eu :,, Vrei sa fi cu mine!"

Răspuns Câştigător
| Chocoo a răspuns:

Pai. Incearca sa vorbesti mai mult cu el, sa ii povestesti despre tine, sa iti povesteasca despre el.sa gasiti puncte de interes comune si sa vorbiti despre asta. in general sa purtati o conversatie care sa se dezvolte:p sa stii ca baietii se ataseaza foarte mult si destul de usor de o fata dupa ce ajung sa o cunoasta bine. Odata ce veti fi prieteni foarte buni nu va fi mare pasul pana la o relatie:]] mi s-a intamplat ca dintr-un,, ce faci?" sa se ajunga la,, vrei sa fii cu mine?" asa ca ai incredere. App. sper ca nu-ti soresti aceasta relatie doar pentru ca prietenele tale au prieteni.:[ [Ps. ai increderekiss.] daca mai vrei sa vorbim add. chocoolixx29. kiss

3 răspunsuri:
| Esmeics a răspuns:

Daca vorbesti cu acel baiat, te vei apropia mai mult de el. Chestia e ca din simple prietenii se ajunge la relatii. Si asta ti'o spun din propria experienta; d. Mai bine l'ai lasa pe el sa faca pasul asta! big hug
Succes! :]

| Dienutzaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu cred ca e asa de necesar sa ai un prieten daca nu e sa fie. Eu as astepta pana ar fi momentul potrivit...O sa ai destul timp pentru baietii in viitor.SI daca chiar tii sa te apropi de acel baiat incearca sa mai vb cu el, sa il faci sa rada, sa va spuneti parerile si daca ar fi ceva cand crezi ca esti pregatita il intrebi daca are prietena si ce crede despre tine. Sper ca te'am ajutat:* Funda?big grin

| SzEdina a răspuns:

Cred ca cel mai bun lucru e sa nu faci o obesie pentru lucrul acesta! sa nu devina cel mai important in viata ta.iesi si distreaza-teo sa vezi ca toate se intampla la timpul lor, Si in plus, e mai bine sa astepti decat sa fi cu oricare si apoi sa regreti.Nui sune "Vrei sa fi cu mine?"dar da-i de inteles.