| SERIALS a întrebat:

Sunt parinti pe acest site? Am o intrebare pentru parintii care au copii.

Daca ati avea un copil cu orientare sexuala diversa si copilul s-ar sufoca pe dinauntru din cauza asta si ar vrea sa va comunice acest lucru la un moment oportun, sa-si ia o piatra de pe suflet.
Intrebarea este urmatoare: Ati prefera sa aflati acest lucru de la copilul dvs sau nu? Daca nu ati vrea sa aflati acest adevar, de ce? Astept comentariile dvs. Daca nu ar putea comunica aceasta noutate familiei, copilul s-a simti depresiv, frica, teama, frustrarea si singuratatea l-ar cuprinde multi ani la rand, crezandu-se un gunoi a societatii.
Ce ati face mai departe? Ati alunga copilul de acasa? L-ati da statului sa-l creasca? Sau ati incerca sa-l acceptati asa cum este?

10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

As prefera sa imi spuna direct. Tata sunt gay, imi place sa o iau nu sa o dau.

| SERIALS explică (pentru GdX):

Si cum ai proceda in continuare?

| GdX a răspuns (pentru SERIALS):

La asta nu m-am mai gandit. Diriga in generala ne spunea ca un parinte ar trebui sa isi iubeasca copilul indiferent daca e destept, prost, urat, frumos, inalt, scund, gras, slab.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GdX):

Pai sa nu faci copii daca la fiecare impas te gandesti la ce spunea diriga in generala.

| Hammurabi a răspuns:

Sorry, dar eu nu cred chestia cu "s-ar sufoca pe dinauntru din cauza asta" și nici chestia cu "s-ar simți depresiv daca nu ar putea comunica aceasta noutate familiei"
E o mare aberație și o mare abureală.
Adică, dacă ești un copil hetero, nu știi cum să mai faci ca să-ți ascunzi sexualitatea față de părinți, iar dacă ești homo, te sufoci dacă nu spui la toată lumea. laughing
Mai scutiți-mă cu bullshit-urile astea.
De ce ai vrea tu neapărat ca maică-ta și taică-tu să știe că îți place ție să o iei în gură?
Nici un copil hetero nu ar fi entuziasmat ca părinții lui să afle că i-ar trage-o bonei.
Dacă ești gay te crezi mai special? Ai nevoie de un tratament aparte?
Vezi-ți frate de viața ta așa cum ești și cum îți place, și nu mai băga bățul prin gard ca să ai de ce să spui că ești discriminat.

| EcceHomo a răspuns (pentru Hammurabi):

Ai fost crescut de bonă? Filipineză?big grin

| Hammurabi a răspuns (pentru EcceHomo):

laughing Aș fi vrut eu.
Dar nu toți au noroc în viață. laughing

| Doja a răspuns:

Sansele sunt f mici (1%) ca un copil sa aiba orientare sexuala "diversa" fara influenta din exterior. Majoritatea "diversilor" sunt victime ale abuzurilor sexuale sau a confuziei generata de informatii gresite precum "baietii si fetele sunt identici. Tu poti fi ce vrei" - asa cum se intampla tari "civilizate" precum Suedia.

Dar chiar si asa, majoritatea diversilor influentati isi revin din diversitate in adolescenta.

Deci raspunsul e. nu-ti fa griji. Daca e 1% atunci asta e. Daca nu, atunci... intrebarea nu isi are rostul.

| ziptrack a răspuns:

As merge cu el la un preot conservator si i-as lasa sa discute, dupa care i-as pune in mana o Biblie. Oamenii imorali dpdv sexual reprezinta o uraciune in fata lui DUmnezeu chiar daca in viitorul apropiat statul o sa ne oblige sa fim toleranti cu astfel de oameni (aduceti-va aminte ce s-a inamplat cu cetatile Sodoma si Gomora).

De multe ori aceste deviatii, isi au originea in expunerea copilului la pornografie de la o varsta foarte frageda.