| anonim_4396 a întrebat:

Un sfat please crying..Mama mea mă bate.Mă injură..Nu cred că e normal pentru o mamă adică am 13 ani, deci dacă gresesc ceva ea nu injura mă face proasta zice că nu sunt in stare de nimic crying
zice că mă tunde 0 dacă ii mai comentez că mă omoară crying
ea are scuza că nu fac nimic toata ziua dar ce ar vrea să fac? o ajut la ce pot crying am zis ca daca mă mai bate odată să vorbesc cu doamna *dirigintă* ea ce o să facă dacă ii spun astea? crying

7 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Cum si de ce te bate?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ea e nebuna. Dar tatal tau, inbcaz ca locuieste cu voi ce zice? Ai frati/surori, bunici? Ei ce zic? Sa te certe e acceptabil, dar sa te bata, nu. Nu iti ramane decat sa astepti sa fii majora si sa pleci de acasa, doamna diriginta, nu cred ca iti poate face mare lucru, doar sa inteleaga de ce iei note mici sau ai altfel de probleme la scoala pentru ca in general situatia scolara e comprimisa in situatii de genul.

| aCek1ng a răspuns:

Vorbeste cu cineva sa te ajute sa faci sesizare la protectia copilului.

| vladut94 a răspuns:

Încearcă să îi demonstrezi ca ești matura și ca nu are rost, apoi vorbește cu ea cât mai normal și dacă nu merge încearcă să o îmbunezi cu cadouri și vorbe dulci

| vladut94 a răspuns:

Și dacă nu merge nici ceam spus ascundere până se calmează