| Sophieka a întrebat:

Unde as putea gasi, pe internet sau in realitate, carte de telefon mai veche? Anii 90 - 2000?
Caut o ruda draga cu care nu am tinut legatura fiindca eram mica, iar in cartile de telefon ar trebui sa apara si adresa persoanei respective.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar daca cumperi una, de cumparat sigur se gasesc (OLX).

Dar dupa numele lor, nu i-ai cautat pe Facebook? big grin (nu se stie niciodata)

Altfel... daca mergi la primarie.

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai incercat asta?
http://www.carte-telefoane.info

Numele il mai stii?

| Sophieka explică (pentru DoarBogdan):

Buna

Da, stiu numele si ei, si al barbatului ei, si judetul si localitatea.
De mult imi doresc sa reiau legatura cu ei. Mi-am amintit mereu de ei si sper ca sunt bine si sa ii revad!

| Sophieka explică (pentru DoarBogdan):

Nu gasesc in cartile de telefonie de pe net, nici in acest site, care a fost primul in care am cautat.
As avea nevoie de o carte de telefon veche din anii 90-2000?
Acum ei probabil nu mai au telefon fix, decat mobil.

| Sophieka explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc. Am sa caut sa cumpar!
I-am cautat dar sunt mai multe persoane, si, acum dupa atatia ani, aproape 20 de ani, nu mai stiu cum arata exact.
Sau da, la primarie, doar ca nu le stiu datile nasterii exact.
Nu ma dau batuta! Multumesc mult!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Sophieka):

Cu placere, insa as fi vrut sa te ajut mai mult happy

| Sophieka explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc foarte mult. In ce localitate esti? De unde esti?
Poti sa imi trimiti felicitare daca nu vrei sa spui aici?
Am sa sterg curand intrebarea

| DoarBogdan a răspuns (pentru Sophieka):

Eu acum locuiesc momentan in Timisoara, dar sunt din Gorj/Sibiu... si merg prin toate aceste imprejurimi big grin
Insa probabil o sa ma mai mut in viata ^_^

| DoarBogdan a răspuns (pentru Sophieka):

Doar daca cumperi una, de cumparat sigur se gasesc (OLX).

Dar dupa numele lor, nu i-ai cautat pe Facebook? big grin (nu se stie niciodata)

Altfel... daca mergi la primarie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai rezolvat? Din ce județ te-ar fi interesat să fie cartea de telefon? Parcă, apăreau pe județe, individual. Am una, ori poate două, diferite, in biblioteca cea mare, din casa bunicilor, iar daca se nimereste să am ceea ce vrei, te ajut cu drag.

| Sophieka explică (pentru floresdemayo):

Buna!

Da, am rezolvat! Am reusit!

Multumesc foarte mult. Uitasem ca am lasat activa aceasta intrebare!

Apreciez ca ai sarit in ajutor! happy

| Catrice a răspuns:

De unde știi că nu s-au mutat de acolo?

| Sophieka explică (pentru Catrice):

Este posibil si asta, m-am gandit deja. Dar merita sa incerc.