| claudytza a întrebat:

Va rog ajutati-ma, am fost pusa sa aleg intre 2 prietene, una foartea rea care se comporta urat cu mine si intre una care e foarte draguta si verisoara mea. Eu am aleso pe verisuara mea dar daca ii spun ei dupa aia nu va mai fi prietena cu mine nici o data si nici cele de la scoala deoarece sunt din grupul ei. Iar eu vreau sa fiu prietena cu ea dar nu cea mai buna. Va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa ii zic. A, m incercat sa sa o mint ca plec in oras cu familia ca sa pot sta cu verisoara mea, adr nu ca ea vine la mine acasa sa se convinga si ma ia la rost ca cu ea nu satu cand din contra cu ea stau 6 ore pe zi la scoala plus cele de acasa. Plz ajutati-ma. nu-s ce sa ii zic!

Răspuns Câştigător
| campanario a răspuns:

Buna. Tu ai facut ce e mai bine! Mai bine o companie de un milion de ori alaturi de o persoana agradabila cu tine decat o pitzi cu prietenele ei care se comporta ca si cu ultima carpa cu tine ( am dat doar un exemplu big grin ). Si alea de la scoala nu iti sunt prietene. Daca iti erau, indiferent pe care o alegeai, alea erau cu tine in oricare caz mentionat de tine. Deci... ai facut bine scumpo. Nu mintii zii adevarul si daca se supara, tu nu uita ca nu esti singura, o ai pe prietena ta ( ma rog verisoara )langa tinewinking. Pupici

3 răspunsuri:
| 16.laura.16 a răspuns:

Dar nu cred ca trebuie sa i spui. Chiar nu mi se pare ok sa te duci si sa spui,, hei tu, esti cea mai buna prietena,, sau,, hei, tu esti doar o simpla prietena,,
Acest lucru se vede prin felul in care te comporti, vorbesti etc.
Tu alegi cu cine iesi, vorbesti, barfesti, acest lucru nu trebuie sa aiba neaparat la baza o discutie serioasa!

| claudytza explică:

I-am mai spus asta odata dar dupa aia o sa zica ca cica ea a facut mai multe lucruri pentru mine si ca am fost bff de la 8 ani si ca cica ce am eu cu comportamentul ei etc. daca nu ar fi zis asa i-as fi zis de mai multe timp.

| liana_7847 a răspuns:

Eu zic sa-i sui adevarul. Spune-i ca nu m-ai vrei sa fii prietena cu ea pentru ca se comporta urat cu tine si nu te respecta.Pana la urma urmei nu e vina ta. Daca eu as fi in locul tau tot pe verisoara as alegeo.Si nu poti numi un prieten pe omul care se comporta cu tine de parca ai fi cea mai josnica fiinta umana de pe Pamant
Eu iti urez noroc!