| Dootzy a întrebat:

Va rog frumos, ajutati-ma! Am o prietena si sunt pe cale sa o pierd pentru ca ea crede ca o folosesc (ca si a cincea roata la caruta). E adevarat, m-am dus sa vorbesc cu alte fete, dar doar pentru ca ea statea cu alta colega. Daca ar fi vrut sa stea cu mine, ar fi venit la mine si m-ar fi chemat, pentru ca venem la ea. Ce sa fac? Si sa stiti ca ea este chiar @LexySaDusLaOBereCuNOBODY.Este cea mai buna prietena a mea (in realitate) si nu vreau sa o pierd pentru ca ea este singura prietena de-a mea in care stiu ca pot avea incredere si ii pot spune toate secretele mel.Cu celelalte fete nu ma inteleg la fel de bine.Cred ca nu mai vrea sa fim prietene, pentru ca azi mi-a trimis un mesaj in care scria:
"Sa nu mai vorbesti in viata ta cu mine!"
Va rog mult ajutati-ma, nu vreau sa o pierd, si s-ar putea sa vada intrebarea si sa traga orice concluzie vrea, dar eu chiar vreau sa fim prietene!
Am ales categoria Famile/Relatii pentru ca cu ea am avut o "relatie" de prietenie.

Răspuns Câştigător
| cυρcαкє a răspuns:

Buna.Ai o problema destul de mare si inteleg cum este ca am trecut si eu prin asta cu o prietena de-a mea dar la mine e ceva mai normal ca m-am certat de multe ori cu ea.
Pai... Ii poti cere scuze,dar desi cuvintele nu sunt de ajuns. Poti sa-i spui ca vrei sa te impaci cu ea, ca ea este singura prietena a ta carei poti spune orice si ea s-a dus sa vorbeasca cu altcineva, iar de aceea te-ai dus si tu sa vorbesti cu alte fete.Si ii poti face o scrisoare cu titlul Scuze/Imi pare rau si scrii cat de bine va distrati impreuna etc. si faci scrisoarea frumoasa.
Eu asa as proceda in locul tau.

Pa-pa! Sper sa n-o pierziwinking

8 răspunsuri:
| AleAnyo a răspuns:

Orice om se confrunta cu astfel de situatii. Dar atata timp cat sunteti prietene adevarate, se va rezolva. Pentru ca aveti in ce sa credeti. Ultima data cand cea mai buna prietena a mea s-a suparat asa rau pe mine si nu mai voia sa-mi vb sau sa ma asculte,,, am facut asta: dimineata, cand am venit la scoala, am lasat un cantec pe banca ei, fara sa ma semnez si m-am prefacut ca nu stiu de la cine e. astfel, ea l-a citit si dupa aceea si-a dat seama ca era de la mine si ne-am impacat. In cantecul acela am scris tot ce aveam pe inima. Versuri de genul asta: ''cand ai un prieten, niciodata nu-ti e frica pentru ca sti ai pe cineva care te sprijina si-ti pazeste spatele. oricat ar fi de greu, el e acolo si inveti sa ai incredere in el si-i spui toate secretele tale pentru ca sti ca nu te va dezamagi. el te aduce cu picioarele pe pamant.si un cuv nepotrivit poate strica totul. Nu-l lasa sa-ti strice viata. Lupta pentru prietenul tau si vei invinge. Nu e chiar asa de greu precum pare.'' si am scris la final:''Te rog intelege ca fara tine nu pot trai. Am nevoie de o prietena adevarata. Si tu esti cea mai buna alegere pe care am facut-o vreodata. Eu deja te-am iertat pentru toate nedreptatile facute vreodata. Te rog fa si tu acelasi lucru'' La mine a functionat. sper ca si la tine.

| Chérrrie a răspuns:

Buna...cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea.sai spui ca daca ai vb cu niste fete nu inseamna ca nu mai sunteti prietene.si eu am doar o prietena buna si te inteleg.si intre noi au mai fost mici "discuti"...dar am trecut cu bine peste toate.poate e geloasa pentru ca stai cu alte fete si pe ea nu o mai bagi in seama. explica-i si spune-i ca nu vrei so pierzi doar din cauza geloziei ei.o sa inteleaga. sper ca te-am ajutat! P.S: aveti grija de prietenia voastra.:*

| Dootzy explică:

Sunt fata

| Dootzy explică:

@mumoasa,daca vrei sa-ti dau click pe spam-ul tau, va trebui sa-mi dai un raspuns.

| Dootzy explică:

Asta nu e un motiv de gelozie, draga.

| Epurean a răspuns:

Dar esti fata sau baiat?

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Incearca sa-i explici situatia si va intelege. spune-i ca ea este cea mai buna prietena a ta si ca a fost doar o neintelegere.ok? sper ca te-am ajutat

| SlăninăCuCeapă a răspuns:

Whaaa @XoxO Nu' geloasa! Da nu vreau sa mai vorbesc cu ea... eu mereu trebuie sa o bag in seama ca altfel nici nu ar mai fi vorbi cu mine!