| adry2001 a întrebat:

as vrea si eu sa va povestesc ceva dupa care o scurta intrebare:
Va vine sa credeti ca cea care se da drept "cea mai buna prietena a mea" ma foloseste( sau asa cred eu)? Eram "bune prietene" dupa care ma lasa o vreme. Merge si sta in pauze cu o alta fata cu care nu prea vorbeam si ii spune toate secretele pe care i le-am spus cand eram "prietene". Ok. Lasa nu conteaza. Incepem clasa a cincea. Doua clase a si b la un colegiu de prestigiu. Nimeresc tot cu ea in clasa. Vine imi spune "-Hai sa fim din nou prietene". Ok. Prietenia noastra pare a avansa pe parcursul anului. Cand am intrebat-o daca-mi da un exercitiu la limba romana, zicea "-Dar de ce nu ti l-ai facut", stiti voi asa la batjocura, dar pana la urma mi l-a dat, dar pe 1-4 ea tot timpul ma suna pe mine sa-i dau exercitiile iar eu nu-i spuneam nimic, ci i le dadeam. Ok. Lasa. Dupa cateva zile pleaca singura de la scoala fara sa-mi zica pa sau ceva, cu toate ca mergeam pe acelasi drum spre casa. Strig dupa ea, se face ca nu ma aude. Doua trei zile sunt suparata pe ea, iar vine la mine sa ne impacam dar eu nu vreau. Si eu stiu si de ce voia sa ne impacam: deoarece nu statea nimeni cu ea in pauze. In vacanta n-am vorbit deloc si nici nu vreau.
Intrebarile mele sunt: Vi s-a intamplat si voua asa ceva? Cum v-ati simtit sau cum ar trebui sa ma simt eu ( eu acum sunt suparata)? Ar trebui sa fac ceva sau sa las treburile cum sunt(de impacat cu ea oricum nu vreau, deci sa nu va aud cu ghestii de genul)?
Va multumesc ca ati stat sa-mi cititi romanul si sa-mi raspundeti! Dau fundita pentru cele mai bune raspunsuri!

7 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Doamne,asta mi se intampla mie.
La inceputul clasei aVIII-a am devenit prietene foarte bune si, pe parcursul anului.Totul s-a rupt vara aceasta,si-a facut "prietene" noi(oricum mi-e mila de ea cu ce persoane a ajuns sa umble),inainte ma suna mereu,ieseam amandoua,acum nu mai suna,nimic.
Dar nici eu nu fac niciun pas,nu imi place sa trag de om,oricum nu vreau sa ma cert cu ea(chiar daca am motive)pentru ca trebuie sa profit putin de ea in primele zile de liceu si gata cu ea.
Si asa a facut cum ziceai tu,iesea in pauze cu alte fete, cateodata uita complet de mine, am zis ok, las de la mine dar de la toamna gata nu mai am nevoie de "prietenia" ei, chiar daca am avut incredere in ea.Mie nu-mi place sa fiu a2-a roata la caruta,deci nu o caut,am incercat o data, am vazut ca nu vrea, punct.
Sper sa ai noroc de o prietena foarte buna, nu te lasa calcata in picioare, Dumnezeu ne ia oameni de care nu avem nevoie.
Te pup. :*

| adry2001 explică (pentru Doηηa):

Dar eu nu am zis ca ea iesea in pauza cu alte fete. eu ieseam cu alte fete atunci cand am fost suparata pe ea. si sti ea se foloseste doar de mine, eu sunt un fel de rezerva cum au zis multi care au raspuns. eu sunt rezerva de iesit in pauze pentru ca nu sta nimeni cu ea deoarece este foarte fitoasa si doar daca ii atingi parul aproape te ia la bataie laughing si nu exagerez deloc. dar acum imi dau seama ce persoana e si nu mai vreau sa am nicio legatura cu ea.

| Doηηa a răspuns (pentru adry2001):

Scuze,am inteles eu gresit. laughing

| AnonymousQ666 a răspuns:

Buna happy Da! Mi s-a intamplat si mie, dar eu am lasat totul balta deoarece ma saturasem de ea si toate arfele ei. Rescpectiva avea "iubit" si isi facuse o noua prietena careia ii dadea mai multe atentie, eu eram geloasa si cum se spune "Cine e gelos, e pentru ca ii pasa de tine" si imi pasa..deoarece "noua prietena" face parte dintr-o gasca nu prea buna. Ei bine, acum, ea face parte din acea "gasca" iar eu cu ea nu mai vorbim si NU-mi pare rauwinking. Tie iti sugerez sa nu o mai bagi in seama, sa nu-i mai dai importanta, deoarece te tine drept o rezerva care e mereu acolo..sa stea cu ea. Bafta >big grin

| M1hai a răspuns:

Eu stii ce iti recomand sa o lasi balta, te ia de proasta din cate se vede, numai sa profite. eu iti spun ca am patit-o si eu si sunt multi profitori in ziua de astazi

| Crissu3005 a răspuns:

Eu zic ca ati putea ramane amice dar nu ar trebui sa mai tragi de ea sa stea cu tine, sa te duci cu ea acasa(decat in cazul in care ea se ofera), nu o mai aborda tu, las-o pe ea si cel mai important nu ii mai povesti secrete; Pe scurt, comporta-te civilizat cu ea si cam atat.

| hoptop a răspuns:

Stiu cum e, am trecut si eu prin asta, ba chiar mi-am abandonat adevaratii prieteni pentru ea si culmea tot ei mi-au deschis ochii, acum vorbesc cu ea doar cand ma intreaba de vorba, cat despre tine eu zic sa te impui putin si sa nu o lasi sa te foloseasca daca ei nu ii e teama sa iti raspunda tie de ce ti-ar fi? Bafta:*