| Cursed SeaL a întrebat:

Va rog sa ma ajutati sad. In seara asta m-am certat cu cel mai bun prieten si mi a spus ca daca nu ma schimb nu mai am ce cauta pe langa el sau in gasca lui. Mi a spus de asemenea ca daca mi ar spune el ar insemna sa fiu prefacut iar lui nu-i plac prefacutii, puteti sa mi dati niste sfaturi ce as putea sa fac nici s anul bata la ochi, dar sa ii atrag atentia ca m-am schimbat. Eu sunt un tip cam fara glume si mai ciudatel asa si cel mai mic din grup big grin. Astept sfaturi si nu dau doar fundita Dau si un multumesc din inima. >big grin

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru ultima ta replica iti dau un mare 10 din partea mea! Foarte bine spus!
Insa sa raspund la intrebarea ta nu cred ca pot. Nu cunosc situatia completa, motivul pentru care prietenul tau a decis sa se indeparteze de tine. Poate nici nu ti-a fost un prieten adevarat. Poate ti-ar fi mai bine fara el. Probabil doar timpul va reusi sa rezolve lucrurile intre voi doi. Daca ai gresit fata de el, cere-ti scuze si da-i timp sa redescopere lucrurile bune, pozitive din caracterul, personalitatea ta. Cineva foarte intelept a spus candva: "Daca ar fi sa-mi caut un prieten perfect, as ramane fara prieteni". Morala - perfectiunea nu exista! Poate daca prietenul tau ar reflecta la acest lucru, si-ar schimba atitudinea fata de tine. Nu forta lucrurile, lasa timpul sa-si spuna cuvantul! Numai bine si sa fii fericit!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Cursed SeaL, ma bucur, ca ti-am fost de folos. N-ai pentru ce!winking Si eu iti multumesc pentru apreciere!

| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca-i mai bine sa uiti de golanii aia, ca nu te vei invarti toata viata in jurul lor. Cauta sa fi tu insuti si cauta sa te imprietenesti cu oameni cu care ai lucruri in comun, hmm, cu oameni nu cu golani. thinking
Fi sincer cu tine insuti si cu ceilalti si atunci iti vei gasi prieteni adevarati. Si nu uita, cel mai bun prieten este intotdeauna Dumnezeu. Pace!

mira
| mira a răspuns:

Ar trebui sa fii tu insuti.Totusi pentru socializare adapteaza-te grupului.Fii mai vorbaret, documenteaza-te in legatura cu hobby-ul baietilor din cercul tau, cauta pe Internet bancuri si prezinta-te in fata lor cu cate un banc nou.Mai tarziu le vei putea impune tu lor cate o preferinta de-a ta.Nu te lasa influentat daca este vorba de baut sau fumat.Mai bine renunti la gasca.

| SarcasticEnchanter a răspuns:

Mai, dar ce onoare ti-a facut omu ca te-a facut prietenul lui si te-a primit in gasca! Asa Uameni (cu U mare) greu se mai gasesc in ziua de azi.
Eu, asa din fire, nu suport constrangerile, dar asta chiar le intrece pe toate. Si de parca nu ar fi destul, iti mai si zice ca sa te schimbi tu de la tine, ca daca ti-ar cere el (sa te schimbi) ar insemna sa te prefaci. Vai cata onestitate si demnitate!
Da-l in pisici. Mai-mai ca nu iti pretinde pe fata sa fii prost, dar fara sa iti zica.
Eu propun sa il lasi sa fie fericit impreuna cu gasca lui de "neprefacuti" si sa iti cauti prieteni care sa te accepte asa cum esti.
Bafta!winking

| psihox a răspuns:

N-ai putea sa traiesti in alt mediu, numai in cel forte? Tu esti tu.
Tu cu personalitatea ta. De ce ai vrea sa copiezi personalitatea si caracterul altuia?

| Skeletonized a răspuns:

Daca iti cere sa te schimbi nu iti este prieten. Nu poti multumii pe toata lumea asa ca nu incerca sa te schimbi, daca esti multumit cu persoana ta. In situatia asta cred ca el este "prefacutul". Incearca sa iti cauti prieteni care te accepta asa cum esti, in definitiv, ei sunt cei care conteaza cu adevarat.

Unui prieten ii poti cere orice, dar nu-i poti pretinde nimic. happy

| Raiden a răspuns:

Asta da prieten! laughing
Mai stai cu destia ca el si o sa ajungi departe!

Răspuns utilizator avertizat
| Cursed SeaL explică:

Bun m-am documentat unul are hobby masinile, piese, caii putere tot, eu sunt || la asa ceva. Daca ma puteti ajuta sa invat niste chestii big grin k1ra_d3ath_god Multumesc tuturor >big grin

| Dudix_4683 a răspuns:

Parerea mea e ca daca ti-a spus asta nu e un prieten adevarat.
Tu acum o sa incerci sa te schimbi pentru el, ca sa te accepte, dar la un moment dat iti vei da seama ca persoana care ai devenit nu te mai reprezinta si nici atunci nu vei fi complet fericit.
In fine, daca tot mai vrei sa te schimbi pentru el, incearca sa faci ce fac si ceilalti. Lasa rusinea, fa ce fac si ei. Dar ai grija sa nu te faci de ras.
Glumele, ei bine, daca te pricepi poti sa faci, dar daca nu, e mai bine sa te abti.
Nu stiu de ce te consideri ciudatel dar poate tocmai pentru ca esti cel mai mic.
Bafta >big grin