| CoRiNuTa9000 a întrebat:

Va rog sa ma lamuriti cu urmatoarea chestie: In clasa un coleg care se comporta un pic ciudat cu mine acum e intelegator si glumet doua minute mai tarziu este insuportabil iar daca vorbesc cu alti baieti nu ma baga deloc in seama.Lui ii place de mine sau doar se preface ca ma place? o.O Va rog raspundeti dau funda

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu zic ca el are probleme de comportament/temperament. Evita-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaa ii place si e prea prost ca sa-ti spuna.dar explica-i tu ca il placi, insa esti libera sa vorbesti cu cine vrei, si sa te intalnesti cu cine vrei. Daca te vrea; sa lupte.sa se straduiasca.Ca doar no vrea totul de-a gata si tu sa-i cazi la picioare?

| Nudamnume a răspuns:

Nu e adevarat raspunsul anterior dat de ciumica...clar te place... daca nu suporta sa vorbesti cu alti baieti e clar, stiu cum e laughing trebuie sa vorbiti si nu te speria daca nu recunoaste din prima, daca esti fata desteapta poti sa vezi daca te place doar prin gesturile si vorbele lui.succes

| Ciumica a răspuns:

Suna putin ciudat intrebarea.
Ceva de gen:
"Lui ii plac caisele, dar acum prefera ananasul, iar daca mananca struguri, nu mai vrea nici mere, nici pere. Oare lui chiar ii plac caisele sau ma minte?"
Care-i mai exact problema? Ca e insuportabil(1) si ca nu te baga in seama cand vorbesti cu alti prieteni(2)?
Cazul 2 am mai intalnit. Incearca sa-i faci cunostinta cu prietenii tai, astfel el se simte exclus, deoarece cand are interes pentru tine, tu ai deja cu altcineva, asa ca incerca sal incluzi si pe el in discutii.