| DiidiiDuuda a întrebat:

Am o mare problema, acum aprox. o luna imi placea de un baiat dintr-a 11-a si bineinteles inca imi place, doar ca am o prietena afurisita care e si mai mica ca mine si se baga in seama cu el stiind ca mie inca imi place de el. si de cateva zile sta doar cu el si cand ies pe hol la scoala nu ma baga absolut deloc in seama ( ea ) adica nici macar nu se uita la mine, nu as vrea sa ma cert cu ea dar nu imi place cum se comporta si nu stiu ce sa fac sad ma doare si pe mine ca nu ma baga in seama ...si in clasa a baiatu de a 11-a mai sunt baieti cu care vorbeste si cand e cu ei nu ma baga in seama sad poate o fac de rusine as vrea sa nu mai vorbesc cu ea ca poate asta crede ca o fac de rusine sad ma puteti ajuta cu un sfat? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AktivShack a răspuns:

Buna.Daca asa se comporta,nu merita sa o numesti "prietena". Prieten/a, iti este persoana care iti este alaturi si in momentele fericite, dar si in cele triste. Daca iti place de acel baiat, spune-i, nu ai nimic de pierdut.Iti urez succeshappy.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Nu cred ca e vorba de "a face de rusine", ci de multe ori cad te indragostesti de cineva, uiti de prietenii din jurul tau, lumea se invirte in jurul acelei persoane. Evident ca prieteni tale ii place de el si vrea sa-i acorde o mai mare atentie, dar aceasta nu e o scuza pentru a uita de prietene. Ea stie de sentimentele tale pentru baiatul respectiv?

| DiidiiDuuda explică (pentru anonim_4396):

Da stie dar ea spune ca nu ii place de el straight face

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! In primul rand pe fata asta nu o mai numi prietena! Desi stie ca tu vrei sa fi cu el, ea a intervenit doar ca sa-ti faca tie rau.Pai draga mea, actioneaza si dovedeste-i ca nu te lasi calcata in picioare de ea.Incearca ca tu sa te imprietenesti cu acest tip. Daca nu ati mai vorbit niciodata incearca sa vorbiti pe facebook si alte retele de socializarea. Apoi vorbiti la scoala, stai tu cu el. Si poarta-te natural cu el. Apoi va alege..Sau se va indragosti de tine. Daca nu actionezi deloc nu rezolvi nimic. Pa, pa.

| DiidiiDuuda explică (pentru SexyGirlSweet1998):

Pai am vorbit cu el si inainte vorbeam mereu dar dupa ce s-a bagat ea nu a mai fost ca inainte sigh si plus ca am mai patit-o odata cu ea... ieseam seara cu un baiat pe la bancuta dar eram doar prieteni! si i-am zis ei tot ce vorbeam cu el si i-am zis ca intr-o seara m-a sarutat si dupa ce a mers ea odata cu el la scoala i-a zis nu stiu ce porcarii despre mine si nu a mai vrut sa iesim straight face