| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! Sincer ma confrunt cu o mica-mare problema un pic cam delicata, poate a mai trecut cineva prin asa ceva si a reusit sa gaseasca solutii. Am fost impreuna cu o fata (tiganca, eu roman) in jur de 1 an, fata fiind virgina acum nu mai este, noi nu mai suntem impreuna, ne-am despartit pentru ca ne tot certam, nu ne-am mai inteles. Parintii ei ma cunosc, am fost la ea acasa, ea are acum 24 de ani, iar eu 30. Se poate intampla ceva cu familia ei daca vor afla ca nu mai e virgina? Ma gandesc ca din moment ce au lasat-o sa fie cu mine, si nu am primit niciodata avertismente din partea lor gen sa faci sau sa nu faci ceva, ar putea exista probleme? Plus ca ea a spus ca treaba asta legata de virginitate o va pastra secret, nu va spune nimic nimanui. Ce sa fac? Sunt foarte agitat si nelinistit…

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca era din familie de rromi adevarati, nu ai fi fost cu ea la varsta asta. Nu inteleg de ce ai sters intrebarea daca, totusi, ai fi vrut un sfat!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Roag-o sa mearga macar la refacerea virginitatii (himenoplastie): https://www.cosmedica.ro/himenoplastie/

| Kaonashii a răspuns (pentru Salontanul):

Tu vorbesti serios?

| Salontanul a răspuns (pentru Kaonashii):

Am dat link catre o reclama a unei firme care se ocupa cu asa ceva. Ce intrebare-i asta? E greu sa accesezi link-ul?

| Kaonashii a răspuns (pentru Salontanul):

Nu dau click pe link-uri dubioase. Mi se pare absurd sa recomanzi asta
In primul rand nu exista virginitate
Himenul e elastic, nu la toate se rupe, nu toate femeile sangereaza
Sa pui o femeie sa treaca printr-o operatie mizerabila pentru ce?
Pentru egoul de doi lei al unui barbat sau a unei familii de inapoiati?
Doamne fereste
Are 24 de ani familia nu ar trebui sa aiba nicio treaba in vaginul ei mai ales ca nici nu stiu cum functionaeza unul

| Salontanul a răspuns (pentru Kaonashii):

Pui o femeie ca sa nu-l omoare aia. De aia. Iar de himenoplastie iti poate spune orice medic. Despre himenoplastie se stie de pe vremea lui Ceausescu. Nu stiu ce vezi tu dubios la acel link? Eu am intrat si n-am patit nimic!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca familia afla ca nu mai este virgina, ai incurcat-o!
ca ori ti-o baga fortat pe gat ori, ori te vor da in judecata ca le-ai violat tiganca, ori te ameninta cu moartea daca nu o iei.
Tigancile virgine se vand intre tigani pe foarte multi bani si poate inca nu i-a venit timpul, dar primul care o cere si constata ca nu mai este virgina, isca razboi intre clanuri si dezonoreaza familia fetei. Este o treaba foarte serioasa si periculoasa!

Cunosc un caz real, care s-a lasat judecata la tribunal si ulterior cu o intelegere intre parti de 100.000 euro, ca barbatul sa nu faca puscarie, desii tigancusa facuse sex cu multi alti barbati inaintea astuia, dar asta era ceva mai instarit si bulibasa l-a ales tap ispasitor.

| sierra1 a răspuns:

Nu cumva ai pus aceeași problemă/intrebare dar pe alt cont de user?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Treaba asta legata de virginitate o va pastra secret. Și ce crezi, că ei e proști?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Legea țigănească nu ți se aplica.
În schimb, codul penal s-ar aplica pentru ei.
Dacă te-au acceptat, presupun că sunt civilizați și nu au nici o pretenție de la tine, a fost doar o relație ca oricare alta.
Nu toți țiganii trăiesc după tradiție. Mulți se integrează normal în societatea românească.

| Drimmero a răspuns:

N-are ce sa ti se intample, cum au mai spus si altii, daca erau tigani d-aia traditionali nici nu erai cu ea, probabil era maritata de pe la 12 ani si avea copil. Legile tiganesti se aplica doar lor, daca se ating de altii din afara satrei cu regulile astea au intrat la parnaie, codul penal nu tine cont de legile lor.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu pare sa provina din familia tipica de rromi. Daca provenea, era maritata de pe la 10 ani. Zic sa nu iti mai faci griji inutile

| blackann a răspuns:

Himenosplastie, plateste-i tu operatia ca tu ai de*florat-o!

Wtf. rolling on the floor E cuv ei impotriva cuv tau. Deja era deflorata cand ai fu***-o tu.

| blackann a răspuns:

Wow... Violetta asta iar comenteaza aiurea... multe filme a vazut. rolling on the floor

| haileewatson a răspuns:

Auzi si tu ce probleme ai la 30 de ani.
Ce crezi ca pot sa-ti faca?! laughing Treziti-va la realitate

| cristi202 a răspuns (pentru haileewatson):

Era o vorbă cînd eram tânăr, in cartierul in care am crescut, printre tigani: "Cu nebunul și cu țiganul sa nu te pui!"

| iulia0514 a răspuns:

Stai liniștit ca dacă erau țigani tradiționaliști(cortorari) nu apucai tu sa te culci cu ea ca nu te lăsau aia sa te apropi de ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roagă-te.