| 378 a întrebat:

Var rog frumos sa ma ajutati.Am aflat de la o prietena ca un baiat vrea sa ma intrebe daca vreau sa stau cu el.Si mie imi place de el dar am momentele mele de ezitare.Va rog dati-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| SimoonaD a răspuns:

Spune'i ca ar trebui sa va cunoasteti mai bine si apoi cine stie.O relatie nu se formeaza doar cu o intrebare[Vrei sa fii cu mine?], ci cu, cucerire.Iesiti impreuna de cateva ori inante si apoi vezi daca chiar il placi sau nu.

| 378 explică (pentru SimoonaD):

Mersi.Sa sti ca asta este cel mai bun raspuns de pana acum

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Daca eziti sa fii impreuna cu el inseamna ca nu iti doresti cu adevarat. Nu sta cu cineva doar de dragul de a fi impreuna, iti pierzi timpul.

| 378 explică (pentru Aasdfghj):

Cum am mai spus il plac dar nu vreau sa sufere, deja sufera pentru mine.Si ori cum mai am timp de ganire.Cred ca ii voi spune ce simt nu ce cred

| SkyPilot a răspuns:

Nu iti place suficient cat sa iti doresti sa fii cu el. Mai asteapta si vezi ce se intampla. Fie ca o sa stie sa te faca sa il placi mai mult, fie ca va apare un alt baiat cu care sa iti doresti sa stai.

| 378 explică (pentru SkyPilot):

Din contra il plac prea mult si nu vreau sa il ranesc dar am unele momente in care...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu crezi ca esti pregatita nu strica sa incerci, dar incearcati sa va cunoasteti mai bine, iar daca nu merge bine relatia, va retrageti discret amandoi si gata, toata lumea mai are cate o relatie nereusita.