| Denisika17 a întrebat:

Buna dragi prieteni de pe TPU! Vreau sa imi spuneti sinceri ce sa fac! Unui baiat de la mine din scoala ii place de mine! Dar si mie de el! El vrea sa fim impreuna dar eu nu stiu ce sa fac.sad I-am cerut parerea " Celei mai bune prietene" si ea mi-a spus rastit ca nu. cum sa stau cu un baiat urat. Dar el nu este urat. este cel mai frumos baiat din scoala. Dar pe mine nu ma intereseaza parerea altora. Eu vreau sa fie totul bine. Voi ce spuneti. O sa ma urasca prietena mea? Eu chiar vreau sa fiu cu el si el la fel crying Nu vreau sa-l pierd nici pe el dar nici pe prietena measad Dati-mi un sfat. ceva crying Nu stiu ce sa fac crying

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca iti e prietena adevarata accepta pe oricine alegi tu. Eu niciodata n-as spune despre iubitul unei prietene ca e urat, mai ales ca gusturile nu se discuta, si nici ele n-ar spune asa ceva despre un baiat care mi-ar placea mie. Daca chiar avea un bai trebuie sa iti zica "da, nu mi se pare potrivit pentru tine ca e violent" sau stiu eu, e ok sa nu ii placa daca ar un motiv, dar sa-l faca urat sau ceva de genul e pur si simplu rautacios si nepoliticos. Combina-te cu baiatul daca va placeti amandoi, daca ea nu iti va mai fi prietena din cauza acestui lucru inseamna ca nu ti-a fost niciodata prietena adevarata, sau cine stie poate chiar il place pe baiatul ala si e geloasa dar nu a avut curajul sa iti spuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ce crezi tu ca este mai bine, prietena ta a zis asta din invidie si gelozie

| Denisika17 explică (pentru anonim_4396):

Poate ca a spus din invidie. dar de ce? Noi doua eram cele mai bune prietenesad Si chiar imi pare rau.sadDaca o aleg pe ea, il pierd pe el.sad Daca il aleg pe el, o pierd pe ea crying Si nu stiu pe care sa il aleg crying Nu vreau sa ii pierd sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denisika17):

Trebuie sa renunti la unul, daca alergi dupa doi iepuri nu te alegi cu nimic

| vangaelis a răspuns:

Dar prietena ta e cine este ma rog? cu ce drept judeca infatisarea cuiva?
Tu vezi cum faci si "combina-te" cu baiatul.La cum povestesti prevad ca o sa aveti o relatie frumoasa.
PS: spor la scoala si nu o neglijezi, distreaza-te ca esti tanara dar sa te tii de scoala.

cele bune!

Răspuns utilizator avertizat
| leomessi2234 a răspuns:

Ai bine iubit decat prietena. Aia nu iti face copil. Cu aia nu te poti casatorii.

| Denisika17 explică (pentru leomessi2234):

Da.dar ne cunoastem de cand eram mici..ne stim amandoua toate secretele sad Si nu vreau sa ii pierd sad

| leomessi2234 a răspuns (pentru Denisika17):

Vrei familie sau prietenii?