| CatGirl a întrebat:

Imi place de un baiat foarte mult.Eu stiu ca el vrea sa fie cu mine, dar e rusinos si evita sa ma intrebe daca vreau sa fiu prietena lui. Ce sfaturi imi dati? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| papatukjatlekjulk a răspuns:

Din moment ce stii cu certitudine ca te place, eu iti propun sa incepi sa te apropii din ce in ce mai mult de el. Sa deveniti prieteni. Nu ezita sa vorbesti cu el, sa-l privesti, sau mai ales cand e cu moralul la pamant, tu sa fii singura care observa asta si sa-l inveselesti.
Pentru un baiat timid, cea mai usoara cale este sa te apropii de el, si altfel, daca tu observi ca inca nu are curaj, fa tu primul pas! Daca nu ai curaj sa vorbesti cu el face 2 face, atunci macar pe mess. Dar cine stie, poate el va face primul pas. Tu doar continua sa flirtrezi cu el, dar si sa fii prietena lui, in acelasi timp!

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fi naturala, vb frumos cu el, ca atunci el va incepe sa lasa timiditatea la o parte si va avea incredere in tine, fa tot posibilul sa ii fi buna amika la inceput, pe parcurs ramane de vazut, bafta.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Imprieteneste-te cu el pana isi va permite sa iti spuna ce simte, nu forta, nu trebuie sa fie ceva brusc ci te apropii de el asa cum vine de la sine happy Cu putina rabdare si intelegere va prinde curaj

| girlxx21 a răspuns:

Daca stii ca te vrea.de ce nu faci tu primul pas ( nu ai cu ce sa te injosesti fata de el atata timp cat si el te place )?

Răspuns utilizator avertizat
| Daddy_9411 a răspuns:

Eu sunt de parere ca fiecare secunda conteaza. Nu mai astepta o prea mult pentru ca pierdeti din timpul vostru. Da-i de inteles clar ca si tu il placi si bucurati-va unul de altul!

| matza05 a răspuns:

Si eu am o problema asemanatoare numai k la mine e putin diferithappy oricum nu ai nimic de pierdut daca faci u primul' pas... ca sa fii sigura k nu "ti'o iei in freza original" si te'ai inshelat cand ai zis ca si lui ii place d tine... fii mai prekuta.tongue ai grija d tine si succes:*

| EugenfanNadal a răspuns:

Poi daca esti sigura ca te place...Nu vad care ar fi problema sa il ntrebi tu...prietena mea asa a facut eu nu aveam curajul...si ea ma ntrebat...nu vad care e problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicarea este totul, deci apropiete de el si incepe sa vorbiti, nu te rusina, pentru ca in ziua de azi e normal ca o fata sa faca priml pas, si nu il stresa (forta)
Bafta si sa ne spui ce s-a intamplat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal. Poi nu stiubig grin... vb cu el si bate apropobig grin,, nu am prieten.acum,, sau,, imi doaresc un iubit,, chesti din astea ca sa-i dai incredere in elwinking