| mdc98 a întrebat:

Vi se pare normal ca iubitul meu sa mearga la un prieten si acolo sa fie sora lui sau inca o prietena, doua de ale lui si una/ mai multe sa ii ceara iubitului meu contul de Facebook sau de Instagram si acesta sa il dea? Adica el fiind intr-o relatie. Sau contul de Instagram si el sa le dea follow inapoi.
Adica sa merg la o zi de nastere a unei prietene si acolo sa fie mai multi baieti si sa vina la mine sa imi ceara Facebook-ul si eu sa il dau, avand iubit. E normal asa ceva? Adica cel mult faci cunostinta si atat. Cand esti singur/singura ii poti adauga si poti vorbi cu toti.

67 răspunsuri:
| IngerasulMicut a răspuns:

E normal sa socializeze.

| zurick a răspuns (pentru mdc98):

laughing sunt fată, nu aș da în viața mea parola iubitului și nu pentru că l-aș înșela, ci pentru că mi se pare dovadă de lipsă de încredere și dacă nu ai încredere în mine, nu mă doare capul să stau cu tine. Pe aceeași logică, nici nu aș cere-o. Poate să aibă fete prietene de asemenea, să socializeze cât vrea, dar dacă mă înșeală am terminat rapid relația și până nu o face, nu am de ce să mă îngrijorez că dacă pică dropul de sare...
Sfatul meu e să ai grijă, prin astfel de gesturi, îl poți îndepărta și poți regreta asta mai târziu, că ai dat drumul persoanei iubite care nu a gresit cu nimic.
Că ești geloasă/ posesivă nu e o scuză, e ceva ce trebuie reparat, îți spun sincer, într-o relație cu o astfel de persoană nu aș vrea să fiu, iar acesta nu e un mesaj de jignire sau ceva, ci de trezire poate la realitate, maturizează-te.^^

| zurick a răspuns (pentru mdc98):

Dar lui îi place că ești geloasă? laughing
Nu crezi că ar trebui mai întâi să renunți si tu niște lucruri care îl deranjează? Unde mai e reciprocitatea?

| madagolub a răspuns:

După părerea mea un follow nu înseamnă nimic atâta timp cât nu se bagă în seamă cu respectiva persoană, gen să îi scrie și să vorbească cu ea i-a dat follow din respect gen să se urmărească reciproc până nu o bagă în seamă mai serios atunci nu ai de ce să îți faci griji, verifică-i cumva telefonul să vezi dacă ea nu i-a scris și el nu vorbește cu ea.

| UniData a răspuns:

Cand si-a facut cont pe acele site-uri a facut-o cu scopul acesta, nu? Sa dea cat mai multe invitatii. Si tu si el. Eu nu zic ca mi-ar placea asa ceva. Nici eu nici sotia mea nu avem conturi pe Facebook, Whatsapp sau altele de genul. Cu cine vrem sa vorbim o facem normal. Exista multe oferte care te ajuta cu minute si mesaje gratuite pe bani putini.

| Larylarysa03 a răspuns (pentru Sofer):

Ce frumos ar fi ca iubita/soția ta sau viitoarea iubita/soție sa accepte sa vorbească cu alți barbati sau doar cu unul și bun pe sfaturile de socializare, poate ti o fura unul, dar stai liniștit ca tu I ai dat voie, ti ai fii făcut cu mana ta. Dar dacă nu te deranjează inseamna ca pur și simplu nu o iubesti. A r trebuii sa existe niște limite în relatii altfel care a r mai fii diferența, nu m ai bine ramai singur cu panearamele cu care vorbești. Dacă ești fidel moral, fii pana la capăt. Pentru ce trebuie sa vb cu alte femei daca ai deja femeia ta. Asta spune multe despre loialitate.

| Sofer a răspuns (pentru Larylarysa03):

Am și iubita plus încă 2 prietene ce comunic în fiecare zi dar prioritara e iubita mea. Crede-mă ca te plictisesti vorbind numa cu o singura persoana.