| GuitarFly a întrebat:

Voi ce credeti despre relatiile dintre o fata si un baiat care s-au cunoscut pe net, dar nu s-au privit niciodata in ochi pentru ca nu s-au intalnit niciodata, dar pe mess spun chestii de genul `te iubesc` sau `te plac`. Ce credeti despre asta?

13 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In majoritate covarsitoare asemenea relatii nu duc nicaieri--- dar se cunosc si exceptii mai les atunci cand, persoanele in cauza sunt adulte si ajung, in cele din urma, sa se cunoasca in afara spatiului virtual.

| Phantasmagoria a răspuns:

Ce sa cred? E o prostie! Inseamna ca nu stiu ce este aia iubire, pe mess nu ai cum sa iubesti pe cineva. Iubirea implica sacrificii, amintiri, suferinta, nu doar bucuria de a iti satisface fanteziile online si alte treburi de'astea. este la fel si in cazul persoanelor care, din prima zi de cuplu, sa zic asa, isi zic te iubesc. Iubirea nu apare asa de usor, ci se castiga. Cei care procedeaza asa nu fac decat sa se minta singuri si sa isi bata joc de ei insisi, dar asta e societatea de astazi, messengerul inlocuieste o intalnire fata in fata.

| Marya6329 a răspuns:

Este o chestie si asta... poti sa te intelegi bine cu cineva chiar si de la distanta insa daca se ajunge la "te iubesc" sau ceva de genu este o mare porcarie,nu ai cum sa iubesti pe cineva pe care nici nu il cunosti bine, pe internet fiecare poate fi cine vrea nu cine este in realitate, deci nu ai cum sa stii daca persoana respectiva te minte sau nu...deci sincer eu nu cred ca pot exista relatii la distanta este doar o fantezie, o iluzie a inimii

| QuizMaster a răspuns:

Relatiile la distanta sau pe net nu rezista, pentru ca in primul rand este aproape imposibil ca cei doi sa se intalneasca in realitate.Chiar daca sar intalnii, o sa constate ca unul din ei(sau amandoi) sunt fake.Adica fata era pe net o frumusete cu par frumos si pielea fina si cand se intalnesc e o grasa urata cu ochelari si parul cret,sau baiatul era sociabil,plin de muschi,cu freza misto si in realitat e un tocilar plin de cosuri, cu aparat dentar, care nu-s tie sa vorbeasca cu o fata.

Funda?

| blueberry05 a răspuns:

Nu este o relatie adevarata.Parerea mea este ca daca chiar se plac ar trebui sa se intalneasca, sa vorbeasca fata in fata.Iar vorbele de genul ''te iubesc'' nu semnifica decat o atractie intre ei nu iubire adevarata.

| yonutz1 a răspuns:

Eu am avut o parere buna despre acest gen de relatie dar. pana intr-o zi straight face

| LilVmp a răspuns:

In primul rand "te iubesc" e un cuvant foarte mare desi este spus cu usurinta, parerea mea este ca nu ai cum sa iubesti o persoana daca nu ai vazut-o niciodata, faptul ca vorbesti pe mess cu persoana respectiva este doar un simplu mod prin care tii o legatura, nu multe relatii la distanta rezista,dar cele care rezista au foarte mult de indurat,si traiesc cu teama ce o face,daca il/o inseala si chestii de genul. Faptul ca spui "te plac" nu poti stii daca intr-adevar te place sau spune sa se afle in treaba,sau ca nu are prietena, totul se va rezolva cand vor fi face to face, atunci poti spune ca placi pe cineva ^^

| Raamonikaa a răspuns:

O sa-ti spun ca realitatea bate messul happy adica atunci cand o sa se vada o sa le treaca de "te iubesc" si "te plac".

| bobby1990 a răspuns:

Pai.eu am patit o chestie de genul. Pot sa zic ca a iesit bine. Ne-am intalnit dupa vreun an de cand am inceput sa vorbim si a fost ok. Dar e greu...foarte greu sa ai o relatie la distanta. Si in plus acum nu mai suntem impreuna.

| marius3506 a răspuns:

Eu personal cred ca daca nu va intalniti nu are nici o valoare, si daca va intalniti si va placeti, multa sanatate si fericire happy

| Safiitu a răspuns:

In general, aceste relatii sunt doar virtuale si in realitate probabilitatea sa reziste este de 50%, un om are mai multe personalitati, tu nu ai cum sa cunosti o persoana doar pe mess, vreau sa spun nu 'mancarea mea preferata este pizza' si chestii de genul, consider ca un 'te iubesc' nu il poti spune oricui, dar asta depinde de fiecare, da poate il placi, sau va placeti, aveti lucruri in comun, si asa, dar rrealitatea poate fi alta, pentru ca in realitate ii cunosti cu adevarat sentimentele si acele emotii, altfel le percepi cand este langa tine, si treceti prin diferite stari, fata in fata.

| cattutza a răspuns:

Pai.am patit'o si eu...:l'am rugat sa'mi dea o poza.si mi-a dat una... apoi am cautat pe net ceva si am dat de poza aia, deci ce sa cred? eu cred c a o relatie de genu' asta nu merge

| oaniii a răspuns:

Buna! Parerea mea e ca: e ceva placutlove struck. poate te place, fizic(daca te-a vazut in poze sau la web) si iti zice asta, dar nu te iubeste! nu are cum...mi s-a intamplat si mie multe chestii din astea care de fapt erau 0.Cand iubesti o persoana, nu o iubesti neaparat dupa felul cum arata ci cum se comporta...parerea meahappy