| Roxana_2583 a întrebat:

Dupa parerea vostra credeti ca relatile la distanta au vreo sansa de a evolua? daca da de ce si daca nu de ce?

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

Daca exista iubire, incredere, fidelitate va continua si existenta relatiei.Insa...daca ne gandim bine e foarte greu ca intr'o relatie sa existe toate astea, este nevoie de mult timp.
Eu una cu ex'ii care sunt din alte orase am tinut legatura, ne sfatuim, dar nimic mai mult.Fiecare cu relatia lui, dovada ca n-a existat toate cele enumerate mai sus.Era si normalwinking.
Evolueaza atat timp cat cei doi implicati isi dau interesul si vor o viata impreuna!

Bafta.Am observat ca sunteti nou/noua. Bun venit, cred ca veti fi o valoare pentru sitehappy.

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Depinde de dragostea partenerilor si de devotament.
Dar si asa, cu timpul ajung amandoi sa sufere.

Cum e sa vrei sa il strangi in brate si sa nu o poti face?! Oamenii au nevoie de iubire si afectiune!

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Aici nu e parere, e experienta, in cazul meu.
Am avut o relatie care a durat in total 6 ani. Un an de zile ne vedeam aproape zilnic, totul bine si frumos. Dupa un an de locuit impreuna(pentru ca l-am urmat, dupa finalizarea scolii) ne-am dat seama ca nu e ceea ce am fii dorit.Amandoi regretand faptul ca nu puteam ajunge la un numitor comun.
Nu degeaba se spune ca "ochii care nu se vad se uita!"Ma enerveaza si pe mine expresia asta, nu credeam in asa ceva, insa viata ne demonstreaza ca nu e cum vrem noi si ca trebuie multa maturitate ca sa fim pregatiti fizic si psihic! Insa totul depinde de voi, ca persoane!
P. S Noi doi ne-am iubit foarte mult, acum nu stiu daca a fost SUFICIENT.
Numai bine!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Poti incepe o relatie la distanta, poti continua o perioada, dar nu poti evolua, n-ai cum! Cum? Uitandu-te pe camera web la el(ea)? Facand dragoste virtuala? Unde e atingerea lui(ei)? Unde-i mirosul lui(ei)? Cu cine te trezesti dimineata in pat? Categoric NU! Unul dintre ei trebuie sa vina mai aproape! Foarte aproape!

| tim a răspuns:

Pareri si pareri...acum eu ce sa zic? cunosc cazuri care au evoluat, pana la forma finala chiar, pana la,, da"! insa a fost posibil ca distanta sa se reduca dupa ceva timp, si astfel a fost posibila relatia. insa cand reducerea distantei nu e posibila in aproximativ cateva luni, iar cei doi nu prea stau bine cu rabdarea si increderea, sansele sunt mici mici

| radu01 a răspuns:

Dady prietene.iti zic din propria experienta. Oricat de mare ar fi dragostea relatiile la distanta nu rezista.

| laura64 a răspuns:

Depinde daca cele doua persoane s-au cunoscut inainte sau nu. Daca s-au cunoscut inainte de plecarea unuia sau a celuilalt dintr-un motiv sau altul relatia va ramane odata cu trecerea timpului la un anumit stadiu de dulce-acrisor, bazat pe ce a fost inainte si de fapt care leaga cele doua persoane prin amintiri comune, intimitati s. a
Daca s-au cunoscut fiind la distanta unul de celalalt dupa mine este o falsa relatie, fiecare facandu-si o parere despre celalalt bazata pe caracterizari inconplete si deseori ireale.
Timpul scurt petrecut fata in fata si pe fuga uneori nu poate face trainica o relatie decat fictiv, in mintea noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca exista iubire, incredere, dragoste multilateral dezvoltata incit sa-mi poata demonstra ca vecina cu mini care imi zimbeste mereu, e de domeniul virtualului sigur ca as acorda sanse serioase unei relatii la distanta.Totusi nu inteleg termenul de relatie daca e urmat de distanta.

| any_5154 a răspuns:

Depinde fff mult ceea ce va doriti am2. Daca va doriti sa intemeiati o familie unul langa celalalt, parerea mea este ca veti face si acest sacrificiu insa asta nu inseamna ca trebuie sa stati ani de zile unu' la ana si altul la caiafa. Tot ceea ce trebuie sa faceti este sa nu va pierdeti increderea si sa insistati sa va mutati cat mai repede impreuna. Daca sunteti micuti de varsta si inca nu v-ati terminat 'adolescenta' ma indoiesc ca unul din voi va fi dispus sa renunte la viata lui de acasa de la el pentru celalalt...analizati situatia impreuna dupa toate aceste sfaturi pe care le primiti. Bafta!