| Ciprian964335345 a întrebat:

Vreau sa imi fac o prietena, problema este ca sunt urat.Ce as putea face sa fiu mai frumos?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si tie nu isi plac uratele?

| neutrino a răspuns:

Nimeni nu este atat de urat, fizic vorbind, astfel incat sa nu-si gaseasca o fata. Numai oamenii cu sufletul urat, sunt cu adevarat urati!

| ALGator a răspuns:

Nu esti primul. Poti sa compensezi cu multe alte lucruri. De ex inveti sa fii ingrijit, iti faci un aspect atragator, stilat. Faci in asa fel (prin modul de a vorbi si a te comporta) sa devii o prezenta cautata.
Poate ti se pare ca nu e mare lucru dar calitatile astea lipsesc multora si sunt cautate.
Si nu merge pe ideea sa fii pe placul tuturor. Accepta sa apreciezi lar rindul tau fetele nu numai dupa frumusete.
Succes!

| ALGator a răspuns (pentru ALGator):

O sa dureze poate mai mult, dar tu vei fi cel care va avea si alte foloase, spre deosebire de cei care se nasc frumosi. Pe cand tu esti aproape obligat sa devii un om mai deosebit, unii din acestia vor ramane numai frumosi. Cindva, pe la 30-40 de ani, cand apar burta, chelia, fata se buhaieste dintii cad, unii dintre ei vor ceda locul de frumosi iar unii dintre "uriti" vor continua sa fie foarte cautati.

| ALGator a răspuns:

Este posibil sa ti se para ca esti mai putin frumos. Din pacate se intampla si lucrul asta. Poti de exemplu sa fi avut de-a face intimplator cu niste mofturoase sau cu masculi care s-au falit si pe care ai fost prea dragut si i-ai crezut pe cuvint. Fizionomia si aspectul fizic pot fi cu usurinta influentate cel putin 40%.
In istorie exista artisti uriti de-a binelea (Serge Gainsbourg) si care au avut totusi succes nebun.
Invers, exista si exemple de adolescenti draguti dar care nu aveau succes din diverse motive (timiditate).

| Mussette a răspuns:

Fa-te placut prin modul in care vorbesti si prin comportament, gesturi. N-ai de unde sa stii ca esti chiar urat, caci fiecare avem defectele noastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu ma consider chipes, dar ma fac placut dupa felul in care ma imbrac, dupa felul in care ma comport si dupa felul in care vorbesc.

| ABCD122 a răspuns:

DACA TU TE CONSIDERI URAT SI CEILALȚI TE VOR CONSIDERA LA FEL! Scuze pentru Caps, dar asa-i adevarul. happy

| Valentinaldoilea a răspuns:

Sa te porti frumos, e suficient. Dar daca bruschezi fetele ca sa arati ca esti barbatul dominant, ramii urit oricit de frumos ai fi.

| Laura78 a răspuns:

Trebuie a acea fata sa te placa asa cum esti, dar va trebui sa faci si tu niste schimbari in functie de ea pe parcurs.

| BlueFox a răspuns:

Gaseste-ti alte calitati. Nu trebuie sa fie neaparat frumos.

| Enertx a răspuns:

Te combini cu urate.