| redu96 a întrebat:

Am un TV Samsung de 81cm(nu mai stiu modelul). Are port usb si am pus un film FullHD cu sub inclusa de pe un stic si nu citea subtitrarea.Am incercat si cu subtitrare separata si din nou acelas lucru, vede filmul dar subtitrarea nu.Mai am un tv micut de la Westwood si merge subtitrarea dar nu cu diacritice.Ce as putea sa fac sa mearga subtitrarea pe Samsung?

Răspuns Câştigător
| LucianR a răspuns:

Pai asculta! Introduci stickul in computer si stergi numele subtitrarii...si in loc de numele ei pui numele exact ca al filmului plus extensia "srt"(adica de exemplu:numele filmului.srt)

| redu96 explică (pentru LucianR):

Sti cum sa fac sa apara diacritice?

| LucianR a răspuns (pentru redu96):

Nu...nu stiu...nu stiu daca poti.