| Cosminovici18 a întrebat:

Ce va place Vocea Romaniei sau X Factor? Va rog sa argumentati raspunsurile de genu da/nu/amandoua/niciuna Dau funda celui mai bun raspuns!
P. S.: Daca ati observat X Factor s-a luat dupa Romanii au Talent numai ca premiul e de 200.000 euro si e sustinut de orange!

Răspuns Câştigător
| ZoeyMe a răspuns:

Pai Vocea Romaniei este mai bine organizata,in sensul ca nu exista discriminare(chestia cu scaunele ce se invart este ingenioasa) si platoul si juriul mai aduc un plus in favoarea lor. Ceea ce este naspa,este faptul ca parca toate vocile sunt bune, in timp ce la X Factor ne mai amuzam si in plus, X Factor este international.
Deci Vocea Romaniei castiga la diferente de un punct.(3-2)

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

E diferenta de la pamant la cer intre vocea romaniei si x factor...
atuuri vocea romaniei :
-concurenti mai buni
-juriu mai bun
-organizare mai buna
...si eu show mai serios, nu un show care se vrea sa faca rating cum este x factor
atuuri x factor :
-mai multa panarama *desi asta ar trebui sa o pun la neajunsuri *

| benny a răspuns:

Vocea romaniei pentru ca e mai interesant si are un juriu mult mai specializat in muzica si vin numai concurenti cu voce, iar la x factor cei din juriu mi se par increzuti si atotstiutori mai ales morar si vin mai mult concurenti fara voce.

| Cosminovici18 explică (pentru benny):

Ai observat la ce am scris la P.S?

| alexralu34 a răspuns:

Mie imi plac amandoua,parca vocea romaniei mai mult, pentru are voci parca mai bune, glume mai bune si concursul e altfe e inovator mult mai original

| Cosminovici18 explică (pentru alexralu34):

Ai observat la ce am scris la P.S?

| benny a răspuns (pentru Cosminovici18):

Sa nu fi chiar asa de convins sa stii ca cei de la media pro fac showurile regizate sa fim seriosi.

| Cosminovici18 explică (pentru benny):

Adica?

| benny a răspuns (pentru Cosminovici18):

Adica se stie cine va castiga

| Cosminovici18 explică (pentru benny):

Bun si dc juriul de la X factor e acelasi ca la Romanii au Talent cu 2 barbati si o femeie si femeia fix in mijloc? si tot asa voteaza cu da sau nu si opresc concurentul?

| benny a răspuns (pentru Cosminovici18):

Pai uita-te pe net sa vezi ca asa e si in alte tari

| Cosminovici18 explică (pentru benny):

Aha ok mersi mult!

| introduaicinumele a răspuns:

Mie imi place cel mai mult Romanii au Talentwinking big grin
Vacea Romaiei nu am auzit de ea si de X Factor am mai auzit dar nu m-am uitat. Si imi mai place Castigi in 60 de secunde, mi se pare cel mai haios big grin

| JanTeo a răspuns:

Ambele sunt de un mare rahat doar romani aau alent era misto