| StefanGGXX a întrebat:

Buna tpu.De ceva timp ma uit la anime-uri.Am vazut Death Note si Blend S si ma uit la Naruto si Dragon Ball.Insa,as fi interesat de alte anime-uri.Ce anime-uri imi recomandati? PS:Imi puteti spune si de ce

Răspuns Câştigător
| PumpkinDoll a răspuns:

Hunter X Hunter:Are multe caractere badass,misterioase, despre care se stie ca sunt foarte puternice dar nu se stie exact cat de puternice, in anime e si o banda de raufacatori(gen akatsuki din naruto)Sunt si scene amuzante.II vorba despre Gon(protagonistul)care vrea sa devina un vanator ca sa-si gaseasca tatal care si el la randul lui e tot vanator, unul dintre cei mai buni. Kurapika, vrea sa devina un vanator pentru a ucide TrupaFantoma(banda de raufacatori de care spuneam mai sus)pentru ca i-au ucis clanul.Killua care e un copil dintr-o familie de asasini, dar el voia sa fie ca oricare alt copil, sa aiba prieteni si chestii de genu.Al4-lea si ultimul, Leorio care e putin mai dumb=))e mai mult de umplutura.Dar ii SUPER fain anime-ul. Uita-te la versiunea din 2011 https://www.youtube.com/watch?v=1JjAt87b7w4 uite aici un mic spoiler, sa-ti faci o idee daca iti place sau nu.

3 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Acțiune, shounen: Fullmetal alchemist brotherhood. Este grozav, pe lângă scene de acțiune bine animate are si o poveste super. Imi place ca are și comedie, și scene mai de groază
Tokyo ghoul: mai multe scene de acțiune, ceva horror, este fain.

| Jo17 a răspuns:

Haikyuu! E cel mai grozav anime sport pe care l-am vazut. Nu m-as plictisi daca m-as uita inca o data.

| Andrei_Ardelean_1987 a răspuns:

Vad ca iti plac tipul de actiune. Iti recomand Boku No Hero Academia( e f popular si are animatii geniale) sau Bungou Stray Dogs(are poveste interesanta si actiune multa)