| Andrei5746 a întrebat:

Bună TPU, îmi puteți spune cum se face CRONICA DE FILM, este pentru tema la româna și nu ne-a dat niciun plan. Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Ok. Trebuie sa spui de ce ti-a placut filmul. Si daca nu ti-a placut, scrii ce nu ti-a placut la film. Poti sa faci si o scurta descriere(dar nu povesti filmul, strici suspansul).
Cam asta trebuie sa faci, si asa fac si cronicarii, cei care critica in rau sa in bine cartea sau filmul.
Sper ca te-am ajutat!
Te pup!

| Andrei5746 explică (pentru Dobrin_Maria_1999):

și nu trebuie nimic despre actori, regie etc?

2 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Trebuie să scrii ce ţi-a plăcut la film, ce nu ţi-a plăcut, sau despre el!