| camelia24 a întrebat:

Cand eram mica ma uitam la un desen animat. Era cu niste copii care aveau puteri, lor li se spunea copii lunii si actiunea se intampla in china-japoniathinking M-am uitat pe google si nu am gasit nimic. Credeti ca ma puteti ajuta?
Inca odata, erau fata si baiat, nu mai stiu daca erau gemeni, dar tin minte ca aveau 2 tati care au fost rapiti de o regina si cand era luna plina se strangeau de mana si faceau o minune si li se spunea copii lunii. Nu stiu daca e un anime, dar stiu ca ori era chinez, ori japonez. Dau funda!:*

5 răspunsuri:
| wann a răspuns:

Cred ca stiu si eu desenele astea erau pe prima tv parca si da copii erau gemeni, ai aflat cum se numesc happy?

| camelia24 explică (pentru wann):

Din pacate, nu.sad

| StartingANewLife a răspuns:

Se numea sailor moon. si eu eram innebunita dupa desenele alea :*

| Arekandera a răspuns:

Sailor moon?

| camelia24 explică:

M-am uitat la imagini si nu este Sailor Moon deoarece erau doar 2, o fata si un baiat si erau doar ei doi, erau imbracati foarte modest.