| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme in care actorul (actrita) principal(a) moare in primele 5 minute v-au placut?

Răspuns Câştigător
| AshWorld a răspuns:

Seria SAW. Actorul principal e mort de pe la al 3-lea film daca imi amintesc bine. Si sunt 7 in total, iar in 4 filme sunt doar flashback-uri cu el, planurile acestuia continuand si dupa moartea sa.

| anonim_4396 explică (pentru AshWorld):

Ai dreptate. In ultimul film al lui Bruce Lee, si ala era mort pe bune, de pe la jumatatea filmului...

5 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Donnie Darko, cu bunaciunea de Jake Gyllenhaal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un film nu se poate desfasura decat daca are un actor principal pe toata durata acestuia. Daca actorul principal moare in primele 5 minute atunci filmul are 5 minute laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce aveti voi cu fixatia asta, ca daca moare actorul principal se termina filmul? In American Beauty, Kevin Spacey a murit din start, si a luat Oscarul... tot filmul a fost o motivatie a mortii lui din generic.
Deci ce (alte) filme in care personajul (da, aveti dreptate, personajul, nu actorul!) moare in primele 5 minute v-au placut?

| Dan1989P a răspuns:

Nu cred ca se intampla asa ceva deoarece daca moare actorul principal filmul are 5 minute laughing.