| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna,, suck it up"? Am auzit intr-un film si am cautat pe net dar nu am gasit nicio traducere buna. Dau fundita pentru cel mai bun raspuns!

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Reek54 a răspuns:

E o injuratura pentru americani...gen suge'o...

Răspuns utilizator avertizat
| Adryan657 a răspuns:

Poate shake it up=agita'l

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suge-o?

| Narcis196 a răspuns:

Motamo ar veni suck=suge it=in iar up=sus si legat vine suge in suswinking asa sar truduce motamo

| dianacool a răspuns:

Cred ca este shake it up

| drtractor a răspuns:

E o expresie americana, mai de cartier cred...

| Ciapi a răspuns:

Suge-l in sus oare ce film era? Funda?

| Ilie_Daniel_1981 a răspuns (pentru Ciapi):

Eu am auzit expresia intr-unul din episoadele serialului "MONK", atunci cand Detectivul Monk ii raspunde Asistentei personale-Sharona: Suck it up! ....si tipa este naucita... rolling on the floor))))

| Raicuma a răspuns:

Este folosit de obicei cand cineva pateste ceva rau si se plange mult dupa aia. Inseamna ceva de genu: fii barbat.