| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce parere aveti despre emisiunea Vacanta Mare. Sunt uitati de public?

16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Emisiunea Vacanta Mare?

ai vrut sa zici trupa Vacanta Mare, vrem nu vrem sunt pionerii comediei in Romania!

i-am auzit pe casete audio, se piratau la greu in trecut, i-am auzit si vazut pe casete VHS, au fost geniali la vremea lor! umor usor meltenesc dar au prins la public!

ce se da actual ca reluare si nu numai pe kanal D sau alte posturi este ceva infect fata de ce faceau ei cand erau tineri!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Te uitai si tu la Vacanta mare?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Sigur ca da, ma uitam si la Vacanta Mare si la grupul Divertis, toti aveau umor, desi fiecare aborda teme diferite! grupul divertis se baza pe teme politice, aveau un omor mai cult

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Nu te uiti in ziua de azi la cronica carcotasilor?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Nu ma mai uit, la cronica carcotasilor ma uitam cu ani in urma, cand facea parte din echipa mihai gainusa!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Singurul lucru care imi place la cronica este tipa care o imita pe Rifai.

| dullcat a răspuns:

Hai sa zicem ca erau cumva amuzanti in primele sezoane, apoi lucrurile parca au tot mers in jos.

| AdrianaBacescu explică (pentru sabin89):

E tot Vacanta mare?

| Simpatic a răspuns (pentru sabin89):

Apropo de aceasta sceneta, din cate stiu este preferata tatalui meu.
Toma caragiu este nemuritor!

| sabin89 a răspuns (pentru Simpatic):

Coincidență, și eu tot de la taică-meu o știu. Dar e bună, recunoaște!

| Simpatic a răspuns (pentru sabin89):

Este geniala, faptul ca le place parintilor nostri releva chiar din vechimea ei si din faptul ca umorul acela "batranesc" este fara vulgaritati, actual umorul de tip stand up care este minunat de cele mai multe ori este plin de vulgaritati si nu ar placea tatalui meu care este un tip mai "comunist" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o părere bună. Față de emisiunile actuale, unde in mare parte se imita persoane publice, Vacanta Mare a venit cu personaje originale ca Leana și Costel sau memorabilul Garcea.