| zoomumba a întrebat:

Cine a vazut filmul asoka in totalitate, sau nu neaparat? ce parere aveti despre el e marfa sa nu? mutumesc!

Răspuns Câştigător
| Crisyy a răspuns:

Nu sunt fana filmelor indiene, dar am reusit cred sa le vad totusi pe cele mai bune. Asoka face parte din capodoperele filmografiei indiene, un film,(oricum in stilul cunoscut) FRUMOS. Ma bucur ca l-am gasit si ca pot spune ca m-a impresionat prin felul in care-si spune povestea. Filmari frumoase, culori superbe, multa poezie in imagini. Nu simti cele 170 de minute. 10+

1 răspuns:
| sorinyoman a răspuns:

Ca să poți înțelege mai bine filmele istorice indiene (Ashoka, Veer) trebuie să ai oarecare cunoștințe de filosofie, istorie, Yoga si esoterism indian pentru că toate sunt legateca într-un circuit și nu pot funcționa separat. Dacă te pot ajuta scrie- mi la:sorinyoman@yahoo.it